SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 9. kolo, 11.11.2021, 18:00 h
Rusija 6:0 Cipar
Cipar

Rusi pregazili Cipar i nakrcali se samopouzdanjem uoči dolaska na Poljud

Branimir Korać • četvrtak, 11.11.2021.

Rusi nisu dopustili kiks protiv Cipra, upisali su ogromnu pobjedu 6:0 i nakrcali se samopouzdanjem uoči susreta protiv Hrvatske na Poljudu...

Ciprani nisu pomogli Hrvatskoj, nisu bili niti blizu tome. U St. Peterburgu visoko su poraženi sa 6:0, Rusija je odradila dobru i ozbiljnu utakmicu te nije Cipranima dopustila niti najmanju šansu.

Vrlo rano Rusi su stigli do vodstva, već u četvrtoj minuti Aleksandr Jerohin poslao je loptu u mrežu nakon što to prvo nije uspio napraviti Fjodor Smolov i taj rani pogodak olakšao je posao Rusima.

Do kraja prvog dijela Rusi su kreirali još nekoliko opasnih situacija, ali nisu ih realizirali i na odmor se otišlo s 1:0.

U nastavku susreta Rusi su se potpuno raspucali, a drugi gol stigao je u 55. minuti kada se upisuje i Smolov da bi odmah nakon njega Andrej Mostovoj povisio na 3:0.

Ciprani su već tada bili na koljenima, ali Rusi nisu posustajali. Do kraja susreta Sutormin, Zabolotnji i Jerohin odveli su Rusiju na ogromnih 6:0 i napunili je samopouzdanjem uoči susreta u Splitu.

Ovih 6:0 veliko je upozorenje za Hrvatsku koja će morati pokazati pravo lice ako misli doći do prvog mjesta.