Zadar glatko poražen u Podgorici

Matej Kačan • subota, 13.11.2021.

Osmo kolo ABA lige naastavljeno je susretom Budućnosti i Zadra u Podgorici, a Zadrani nisu uspjeli pružiti nešto ozbiljniji otpor mnogo jačem domaćinu...

Košarkaši Zadra pokvarili su dobar tjedan za hrvatske klubove u ABA ligi. Zadrani su na gostovanju kod Budućnosti u osmom kolu poraženi s glatkih 84:69 na susretu gdje nisu imali previše šanse.

Minute kad je Zadar bio konkurentan događale su se samo na početku, ali brzo je Budućnost zaigrala svoju igru te je lako prolazila kroz poroznu obranu Zadra. Tako je već na koncu prve dionice 23:16, a na poluvremenu domaćin ima 11 poena viška.

Zadrani su nešto bolju obrani zaigrali u trećoj kad su smanjili do deset, a nakon otvaranja četvrte i smanjenja do osam razlike kreće Budućnost koja je brzo riješila susret i odvojila se do 20 razlike.

Zadrani su cijelo vrijeme muku mučili s mnoštvom prekršaja kojih su napravili čak 25 pa je Budućnost izvela 26 slobodnih bacanja, a gađala je i tricu s preko 50 posto uspješnosti.

Nakon revijalnih završnih minuta kad su i mladi ulazili u igru je završilo 84:69 za Budućnost koju je s 14 poena predvodio Vladimir Micov, dok je 13 dodao Wiley. Justin Carter kod Zadra ubacio 15, a solidan je bio i Dario Drežnjak s 11 poena i tricom 3/3.

Zadrani sljedeći ispit u ABA ligi imaju 18. studenog protiv Igokee kod kuće kad će tražiti drugu pobjedu. Budućnost je na omjeru 6-2, dok je Zadar jedini uz Mornar na samo jednoj pobjedi.