HT Prva liga, 16. kolo, 20.11.2021, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Goran Perica
Ivan Fiolić 17'
Osijek

Osječani izdržali na Maksimiru, Dinamo još jednom dosta promašivao

Branimir Korać • subota, 20.11.2021.

Dinamo i Osijek na Maksimiru su odigrali 1:1. U zanimljivom susretu Dinamo je još jednom dominirao, stvarao prilike i puno promašivao.

Dinamo je i u susretu protiv Osijeka pokazao kako ima problema s realizacijom. Komnen Andrić ponovno je bio u prvih 11, ali ovaj put bio je potpuno nevidljiv i u utakmici u kojoj Dinamo dominira i stvara prilike, praktički samo jednom dođe u središte zbivanja, premalo za trenutnu prvu špicu hrvatskog prvaka.

S druge strane Osijek se zatvorio, cilj je bio ne izgubiti, dobar dio utakmice proveo je u bunkeru i na kraju je mogao biti zadovoljan remijem.

Dinamo je od početka preuzeo inicijativu i preselio igru pred kazneni prostor Osijeka, ali se odmah vidjelo kako nedostaje prave ideje na koji način pronaći rupe u gostujućoj obrani.

I dok je Dinamo jalovo napadao i propustio nekoliko poluprilika, Osijek je iz prvog i jedinog svog napada u prvom dijelu stigao do pogotka.

Malenica je izbio dugačku loptu, u skoku je Žaper bio viši od Gojaka, lopta je proslijeđena do Topčagića koji odigrava odmah u prostor za Fiolića, a on u situaciji jedan na jedan s Livakovićem zabija.

Do kraja prvog dijela Osijek se potpuno zatvorio, a Dinamo je tek dva puta opasno zaprijetio i to preko Franjića i Andrića.

U drugom poluvremenu Dinamov pritisak je rastao i vrlo rano krasne prilike nisu realizirali Gojak i Petković.

Osijek je u tom razdoblju tek dva puta opasnije izišao i to preko Miereza i Hiroša, Argentinčev udarac obranio je Livaković, a Hiroš je pucao preko gola.

Dinamo je zasluženo izjednačio preko Petkovića u 80. minuti. Mišić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca s 30-ak metara iskosa, Petković je bio najviši u skoku na desetak metara i glavom poslao loptu u suprotni kut.

Nakon toga Modri su ponovno pritisnuli, sijevalo je u 16 metara, Ivanušec je pogodio stativu, ali rezultat se nije mijenjao.