Watford produbio Unitedovu katastrofu, Gerrard krenuo pobjedom

Matej Kačan • subota, 20.11.2021.

Odigrano je još šest susreta 12. kola Premier lige, a glavna je vijest novi težak poraz Manchester Uniteda koji bi mogao i presuditi Oleu Gunnari Solskjaeru...

Katastrofalna sezona Manchester Uniteda poprima sve gore razmjere. Crveni vragovi upisali su i četvrti poraz u posljednjih pet susreta, ovaj put u gostima kod Watforda kojem je ovo tek četvrta pobjeda sezone i 13. bod, a sve izgleda ljepše pod Claudiom Ranierijem.

Obrana Uniteda opet je bila katastrofalna, već u prvom poluvremenu previše je darivala domaćina pa tako Ismaila Sarr već u 11. propušta realizirati penal, a u 28. Watford vodi preko Joshue Kinga. Do poluvremena je i 2:0, pogodio je Sarr te se iskupio za kazneni udarac.

Početkom drugog dijela smanjio je Donny van de Beek koji je tako iskoristio jednu od rijetkih prilika, ali je u samoj nadoknadi nakon neuspjelih pokušaja povratka United potpuno "puknuo".

U drugoj minuti nadoknadi je Joao Pedro povisio na 3:1, a točku na i dana za zaborav Manchester Uniteda stavio je Emmanuel Dennis.

Steven Gerrard pobjedom je krenuo na klupi Aston Ville. Za pobjedu nad Brightonom zabijali su vrlo kasno Olly Watkins i Mings u 84., odnosno 88. minuti.

West Ham naprasno je prekinuo svoj niz sjajnih igara, u gostima je poražen od Wolvesa koji su na bod od petog mjesta i Arsenala te su preskočili United. Za Wolvese je zabio Raul Jimenez, a 20 minuta kod poraženih dobio je Nikola Vlašić.

I Norwich je dobro krenuo nakon promjene trenera, drugu pobjedu u nizu i sedmi vezani bod Norwich je ostvario protiv Southamptona te je sad Newcastle na samom dnu. Southampton je poveo preko Chea Adamsa, ali preokrenuli su Pukki i Hanley.

Newcastle je odigrao 3:3 protiv Brentforda, a istim je rezultatom završila i utakmica između Burnleyja i Crystal Palacea.