HT Prva liga, 16. kolo, 20.11.2021, 17:05 h, Aldo Drosina
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pajić (Rijeka)
3:4(1:1) Šibenik
Marin Jakoliš 37', 90'+7'
Ivan Delić 61', 72'
Šibenik

Sjajni Jakoliš u nadoknadi donio pobjedu Šibeniku nakon sedam pogodaka na Drosini

Jan Šneler • subota, 20.11.2021.

Fenomenalna utakmica u Puli koja je imala sedam pogodaka, ali i nekoliko obrata završila je pobjedom Šibenčana u posljednjim minutama susreta...

Karlo Bilić
24'
94
Christopher Attys
57'
3
Josip Kvesić
58'
14
Stipe Bačelić-Grgić
80'
Mario Rosas

Sedam pogodaka, promašen jedanaesterac, veliki povratak Istre i konačno pobjeda Šibenika u zadnjim sekundama utakmice. To je epilog sjajnog susreta 16. kola HT Prve lige između Istre i Šibenika.

Šibenik je sjajno krenuo u susret, imao ogromnu šansu već na samom početku, ali Antonio Marin loptu je poslao u stativu. S druge strane, Istra se osokolila sredinom poluvremena i s dvije odlične prilike umalo došla do pogotka. Ipak, vratar Šibenika bio je na pravom mjestu.

U samoj završnici prvog dijela, vidjeli smo dva pogotka, po jedan sa svake strane. U 37. minuti Marin je uposlio Marina Jakoliša koji majstorski poentira za vodstvo gostiju. Svega koju minutu prije kraja poluvremena, Istra se vraća u igru. Ovoga puta "Istrin" Marin je u glavnoj ulozi.

Mateo Lisica ubacio je na drugu vratnicu gdje je Luka Marin na pravom mjestu i bez problema pogađa za 1:1. U drugom dijelu uzbuđenja tek nije nedostajalo. Prvu priliku dobila je Istra i to u 58. minuti nakon prekršaja u šesnaestercu Antonija Jakoliša. Udarcu s bijele točke pristupio je Dion Drena Beljo, ali maestralni Lovre Rogić brani njegov pokušaj, a kasnije brani i odbijeni udarac.

Šibenčanima je to dalo novi vjetar u leđa i već u 61. minuti Ivan Delić zabija za vodstvo gostiju sjajnim pogotkom s desetak metara. Desetak minuta kasnije, isti igrač potpuno je matirao Istrane. Nakon nespretnog odbijanja lopte, Delić je bio na pravom mjestu i atraktivno zabio za 1:3.

Istra je bila na koljenima, no očigledno Šibenčani nisu najbolje ušli u završnicu. Očekivali su nešto jednostavniji završetak susreta, ali domaći su stvari vratili na početak u samo pet minuta. U 82. minuti Beljo je iskoristio lijepu loptu Roberta Miškovića i zabio za smanjenje zaostatka, da bi pet minuta kasnije asistent Mišković odličnim udarcem s distance pogodio za 3:3.

Izgledalo je kao da će susret završiti bez pobjednika, što i ne bi bilo nepravedno, ali u sedmoj minuti sudačke nadoknade Šibenčani dolaze do pobjede. Slobodni udarac s ruba šesnaesterca izveo je Jakoliš, lopta je pogodila Joao Pedra Da Silvu, prevarila vratara Istre i ušla u mrežu za veliko slavlje Šibenika.