Bogdanović dvoznamenkast u trećoj uzastopnoj pobjedi Jazza

Branimir Korać • nedjelja, 21.11.2021.

Utah Jazz gostovao je kod Sacramenta i upisao pobjedu 123:105. Treća uzastopna pobjeda upisana je u gostima kod Sacramenta...

Utah Jazz upisao je tri uzastopne pobjede i ponovno je među najboljim momčadima Zapadne konferencije. Učvrstio je vodeću poziciju na Northwest diviziji te sada ima omjer 11-5.

Susret protiv Kingsa odlučen je u završnici, u zadnjih 12 minuta nakon što je domaćin još na početku zadnje dionice zaostajao svega četiri poena. Međutim gosti tada rade seriju 12:0, odvajaju se na visokih 98:82 i priči je kraj.

Bojan Bogdanović za 31 minutu na parketu odigrao je solidno te je ubacio deset poena (2/4 za dva, 2/5 za tri) uz četiri uhvaćena skoka.

Najbolji kod Jazza bili su Donovan Mitchell s 26 poena, pet skokova i pet asistencija te Rudy Gobert s 21 poenom i 14 skokova te 51. uzastopnom utakmicom u kojoj ima šut iz igre najmanje 50 posto. Hassan Whiteside dodao je deset poena i deset skokova.

Kod Kingsa Richaun Holmes upisao je 22 poena i sedam skokova, Harrison Barnes 18 poena, osam skokova i pet asistencija.