HT Prva liga, 16. kolo, 21.11.2021, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Dino Knez (Osijek), Ivan Janić (Ilok)
Josip Pivarić 59'
Lokomotiva

Veliki povratak Lokomotive u vrlo teškim uvjetima u Velikoj Gorici

Branimir Korać • nedjelja, 21.11.2021.

"Predigra" Jadranskom derbiju bio je dvoboj između Gorice i Lokomotive koji je okončan 2:2 u susretu koji je obilježila gusta magla...

Oba trenera uoči ovog dvoboja najavljivala su odličan i otvoren dvoboj, a dijelom smo mogli i uživati u takvom susretu. Dijelom, dok se još koliko-toliko moglo razaznati što se događa na travnjaku.

Stadion u Velikoj Gorici ponovno je nestao u magli, drugo poluvrijeme bilo je negledljivo i to ne iz nogometnih nego vremenskih razloga. Stanje je bilo čak još gore nego u onom dvoboju između Gorice i Dinama ne tako davno.

U prvom poluvremenu pala su tri gola, Gorica je povela s 2:0, ali Lokomotiva je uspjela smanjiti i tako stvoriti pretpostavke za zanimljivo drugo poluvrijeme.

Već u drugoj minuti Gorica je stigla do vodstva. Dobra lopta za Tonija Fruka koji ulazi u 16 metara i odlično pogađa s 13-14 metara u suprotni kut.

Goričani su izgledali bolje i konkretnije u tih prvih 45 minuta, a u 24. minuti stigli su i do povećanja vodstva. Kalik je odlično ubacio u 16 metara, Pršir je pobjegao obrani Lokomotive i glavom uz pomoć vratnice pogodio za 2:0.

Desetak minuta kasnije Lokomotiva je ipak smanjila. Miličević je s lijeve strane sjajno ubacio, lopta je došla do Aliyua koji zabija za 2:1.

U drugom dijelu Lokomotiva je bila bolja, stvorila je dosta više prilika i zasluženo je izjednačila.

Do izjednačenja je došlo u 59. minuti kada je Aliyu ubacio, Kotarski je odbio loptu, ali do Pivarića koji ne griješi.

Do kraja susreta gosti su prijetili preko Kulenovića, Aliyua, Kačavende, domaćin je imao priliku preko Kalika, ali ostalo je 2:2.