Neočekivani junak s dva gola donio pobjedu Mourinhovoj Romi

Matej Kačan • nedjelja, 21.11.2021.

Nogometaši Rome prekinuli su niz od dva poraza pobjedom nad Genoom u gostima, a oba pogotka zabio je mladi napadač iz Gane Felix Afena-Gyan...

U posljednjem susretu nedjelje u 13. kolu Serie A, nogometaši Rome slavili su protiv Genoe s 2:0 na krilima neočekivanog junaka. Naime, oba gola za Romu postigao je mladi napadač iz Gane Felix Afena-Gyan.

18-godišnjem Gyanu ovo je bio tek treći nastup za seniorsku ekipu, a dva gola zabio je u tek 15 minuta što je proveo na terenu. U igru je ušao u 75. minuti, a prvi je pogodak postugao u 82. na asistenciju Henriha Mhitarjana.

Roma je prije toga neuspješno pokušavala probiti blok domaćina, a najbliže je bila u 16. minuti kad je zabio Tammy Abraham, ali je pogodak poništen zbog igranja rukom.

Afena-Gyan je zato u četvrtoj minuti nadoknade zabio svoj drugi pogodak i potvrdio pobjedu Rome koja je prekinula niz od dva poraza te je skočila na peto mjesto ljestvice.