Hrvatske rukometašice u zatvorenom susretu svladale Sloveniju

Branimir Korać • petak, 26.11.2021.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u Poreču se priprema za nastup na Svjetskom prvenstvu, a sinoć je u Poreču odradila utakmicu zatvorenu za javnost protiv Slovenije i slavila s 28:24...

Prijateljski dvoboj protiv Slovenije dobro je došao hrvatskim rukometašicama kao kontrolni dvoboj da se vidi gdje se trenutno nalaze i na čemu treba još raditi. Protiv vrlo solidne reprezentacije upisana je pobjeda 28:24 što je pozitivan znak.

Hrvatska je u najvećem dijelu susreta bila u vodstvu i imala kontrolu nad susretom, a on je prelomljen na ulasku u zadnjih deset minuta.

U 48. minuti Hrvatska je povela s 21:20, nastavila je taj niz i stigla do četiri gola prednosti koje je održavala do kraja susreta.

Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Ćamila Mičijević sa sedam postignutih golova dok je pet dodala Valentina Blažević. U slovenskim redovima Nataša Ljepoja postigla je šest golova.

U subotu Hrvatsku očekuje još jedna provjera protiv Slovenije i to od 19 sati uz izravan prijenos na RTL-u.