HT Prva liga, 17. kolo, 28.11.2021, 15:00 h, Šubićevac, Šibenik
Suci: Mario Zebec, Marjan Tomas, Kruno Šarić, Tihomir Pejin
Stefan Perić 80' (ag)
Dinamo

Dinamo uz dosta sreće autogolom domaćina do pobjede u Šibeniku

Jan Šneler • nedjelja, 28.11.2021.

U 17. kolu HT Prve lige, Dinamo je na gostovanju kod Šibenika upisao tri boda i zadržao priključak za vodećim Osijekom...

Suad Sahiti
57'
94
Christopher Attys
70'

Damir Krznar

Nakon remija protiv Genka, Dinamo se vratio pobjedama. Dva kola uzastopno Modri nisu slavili u domaćem prvenstvu, a niti večeras na Šubićevcu nije bilo lako. Ipak, spretno i sretno, Dinamo je došao do devete pobjede i zadržao priključak za vodećim Osijekom.

Susret na Šubićevcu bolje je otvorio gostujući sastav, što se uostalom i očekivalo. Dinamu je bila nasušno potrebna pobjeda te ne čudi da su od prve minute krenuli ofenzivno s dva napadača. Nakon početnih odmjeravanja snaga i nekoliko poluprilika Modrih, pogodak je postignut u 19. minuti.

Josip Mišić uposlio je Brunu Petkovića čija lopta sjajno pronalazi Luku Ivanušeca koji bez oklijevanja puca za vodstvo Dinama. Postignutim pogotkom Dinamo kao da je malo stao te je dopustio Šibeniku da krene prema naprijed.

Šibenčani su prijetili, ali većinom s distance tako da Danijel Zagorac nije imao previše posla. Najbolju priliku Dinamo je imao u 36. minuti kada je lopta Daniela Štefulja opasno plesala po petercu, ali nitko nije uspio ugurati je u mrežu.

U prvom dijelu Dinamo je bio bolji no neshvatljivo je lošije krenuo u nastavak. Šibenčani su dobili krila, osjetili da ih Modri previše puštaju i opasnije su prijetili. Težak teren je učinio svoje, nije bila moguća nešto bolja kontrola lopta te se to također osjetilo na igri obje ekipe.

Ipak, preveliku opuštenost Dinama Šibenčani su iskoristili u 74. minuti. Jako loše reagirao je Stefan Ristovski, praktički pustio Marina Jakoliša da uđe u peterac i pored njega, mirno poentira za 1:1. Šibenčani su imali aktivan rezultat, Dinamo nije djelovao kao da može samo tako okrenuti nazad rezultat u svoju korist, ali goste je pomazila sreća.

Mišić je izveo slobodnjak s tridesetak metara iskosa, lopta je prošla šumu igrača i zahvatila Stefana Perića koji nespretno, u želji da izbije loptu, šalje ju u sam kut svoje mreže. Dinamo je tako već nakon šest minuta uspio vratiti prednost koju je bez većih problema zadržao do samog kraja i odnio tri boda.

Imajući u vidu da Modre u narednih desetak dana očekuju ogledi protiv Rijeke, Hajduka i West Hama u Europskoj ligi, ova pobjeda značit će puno Damiru Krznaru. Položio je prvi ispit, a naredne tri utakmice definitivno će donijeti odgovor na pitanje hoće li trener Dinama ostati na klupi Modrih i nakon božićne pauze.