Borna Gojo nastavlja nositi Hrvatsku! Pobjedom protiv Lajovića donio je prvi bod u polufinalu!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 03.12.2021.

Hrvatska i Srbija bore se za mjesto u finalu Davis Cupa. Borna Gojo odigrao je još jedan veliki meč i pobjedom protiv Dušana Lajovića donio je Hrvatskoj prvi bod!

Borna Gojo nastavlja sa sjajnim igrama u Davis Cupu. U trećem nastupu upisao je i treću pobjedu, a svaka je bila važnija od one prije!

U polufinalnom srazu protiv Srbije svladao je u tri seta iskusnog Dušana Lajovića, šokirao je 33. igrača svijeta i još jednom pokazao kako njegov ranking (279. mjesto) nije realan pokazatelj kvalitete.

Gojo je odlično krenuo u meč, bez nervoze iako je bio svjestan težine i važnosti ovog dvoboja. Sve je bilo sjajno do 4:1 i prvom setu kada je uslijedila kriza koja srećom nije dugo potrajala.

Lajović ju je iskoristio za uzimanje prvog seta, ali Gojo je dobro odgovorio u drugom i vratio prednost na svoju stranu.

Lajović je jako puno griješio, poklanjao je previše toga i sve je to kažnjavano. U trećšem setu Gojo je startao s 4:0 i nakon toga rutinski završio posao.

Hrvatska je povela s 1:0 u polufinalu, treba još jednu pobjedu za prolaz u finale. Slijedi Marin Čilić protiv Novaka Đokovića, a ako Marin tu ne uspije kreirati iznenađenje, na teren će najbolji par svijeta Mektić i Pavić protiv srpske kombinacije.

Davis Cup, polufinale

Hrvatska - Srbija 1:0

Borna Gojo - Dušan Lajović 4:6, 6:3, 6:2

HRVATSKA JE POVELA U POLUFINALU PROTIV SRBIJE!!!! Borna Gojo šokirao je Dušana Lajovića i donio hrvatskoj prvi bod!

4:6, 6:3, 5:2 - Lajović smanjuje, ali sada Gojo servisa za meč!

4:6, 6:3, 5:1 - Borna rutinski uzima svoj servis gem i sve je bliže pobjedi!

4:6, 6:3, 4:1 - Prvi gem za Lajovića u trećem setu, stisnuo je šaku, otrčao na klupu, hrabri se, ali Gojo ima meč u rukama!

4:6, 6:3, 4:0 - Lajović je potpuno pao i Gojo dolazi do 4:0!

4:6, 6:3, 3:0 - Borna Gojo ima dupli break!!! Bio je vrlo strpljiv u razmjeni s osnovne linije i na kraju je Lajović pogriješio!

4:6, 6:3, 2:0 - Bilo je vrlo važno potvrditi break i Borna je uspio.

4:6, 6:3, 1:0 - Odmah break Goje! Lajović je dosta nesigurno ušao u ovaj gem i Gojo je došao do breaka!

Drugi set

4:6, 6:3 - Uzeo je Gojo ono što mu je Lajović ponudio,m srpski tenisač imao je 22 neprisiljene pogreške u ovom setu. Idemo u treći set!

4:6, 5:2 - As za 5:2. Vrlo važan trenutak.

4:6, 4:2 - Vraća se Gojo u prednost! Odlično je razradio poen za break loptu i nakonj toga Lajović radi dvostruku servis pogrešku.

4:6, 3:2 - Nije Gojo izdržao, izgubio je servis i Lajović se vraća.

4:6, 3:1 - Prvi gem Lajovića u drugom setu, šteta, imao je Gojo prilike za dupli break.

4:6, 3:0 - Izvukao se Gojo iz 0:30 i čuva break za 3:0.

4:6, 2:0 - Ponovno se okreće i Lajović pada u igri, gubi svoj prvi servis gem u drugom setu što je na kraju platio reket.

4:6, 1:0 - Napokon Gojo prekida onaj loš niz i uzima prvi gem drugog seta.

Prvi set:

4:6 - Prvi set otišao je na stranu Lajovića nakon nevjerojatnog pada hrvatskog tenisač.

4:5 - Gojo je potpuno stao i izgubio servis. Od 4:2, 40:0 nije osvojio niti jedan jedini poen.

4:4 - Lajović se razigrao i počeo sve pogađati, devet uzastopnih npoena za njega i povratak u set, 4:4.

4:3 - Gojo je doslovno poklonio Lajoviću gem. Imao je 40:0 i nakon toga bacao je loptice van terena što je Lajović iskoristio i kaznio.

4:2 - I u ovom gemu Lajović je imao problema, Gojo je došao do 0:30, iamo i čisti volej za break loptu, ali nije pogodio teren.

4:1 - Lajović zasad dosta toga poklanja, Gojo je vrlo miran i bez ikakvih problema uzima i ovaj gem. Dva gema je udalje od osvajanja prvog seta.

3:1 - Gojo je i ovdje napravio pritisak na servisu Lajovića, međutim srpski tenisač ipak je uspio doći do prvog gema.

3:0 - Borna Gojo sjajno je otvorio meč protiv Dušana Lajovića, odmah je pokazao kvalitetnu igru i došao do ranog breaka. Lajoviće je u drugom gemu imao 40:0, ali Gojo je to preokrenuo i napravio rani break.