HT Prva liga, 18. kolo, 06.12.2021, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čuljak, Bojan Zobenica, Željko Bučar
Nedim Hadžić 31'
Slaven Belupo

Slaven slavio u Puli i dodatno se odvojio od Dragovoljca

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.12.2021.

U posljednjem susretu 18. kola HT Prve lige, Slaven Belupo slavio je na gostovanju kod Istre 1961 te se dodatno odvojio od Hrvatskog dragovoljca i olakšao si borbu za ostanak...

Možda i ključan dvoboj u borbi za ostanak odigran je na Aldo Drosini i nije završio dobro po ambicije Hrvatskog dragovoljca. Slaven Belupo slavio je u Puli te je iskoristio novi poraz Dragovoljca.

Belupo je gostovao kod Istre 1961 i do pobjede je stigao u iznenađujuće ranoj fazi susreta. Nakon ravnopravnog otvaranja, Slaven je poveo iz prve prave šanse u 18. minuti nakon akcije po lijevoj strani i lopte do Hansela Zapate koji je povratnu lako zakucao u mrežu.

Istra je pokušala odgovoriti u 29. minuti preko Belje, ali je dvije minute kasnije Slaven povisio svoju prednost. Novi kiks stopera Istre, Bruno Goda lijepo je proigrao Nedima Hadžića koji pogađa za 2:0.

Taj rezultat stoji i na poluvremenu, a Istra je smanjila odmah početkom drugog i dala si je šansu za bod. Robert Mišković je pucao iz daljine, a vratar Sušak, koji je bio svojevrsni heroj u debiju protiv Osijeka u Kupu, debi u ligi neće dobro pamtiti jer mu je lopta "kroz ruke" prošla u mrežu.

Nastojanja Istre za dolazak do izjednačenja prekinuta su u 67. minuti kad je Joao Pedro da Silva, koji je greškama kumovao i kod oba gola, nastavio svoju lošu partiju drugim žutim kartonom pa domaćin ostaje s igračem manje.

Do kraja je Slaven napadao, zabio je čak i gol preko Ivana Krstanovića koji je poništen, a u 83. je imao opasnu akciju kad su udarci Van Bruggena i Monjca išli u blok.

Rezultat se nije mijenjao pa Zoran Zekić može odahnuti. Slaven je ovom pobjedom na tri slavlja u posljednjih pet susreta i sa 16 bodova preskočio je Istru koja je sad deveta s 15 bodova, ali i utakmicom manje. Posljednji je Dragovoljac koji ozbiljno kaska sa sedam bodova.