SP 2021. žene, skupina G, 3. kolo, 06.12.2021, 20:30 h, Ciutat de Castello, Castello
Suci: Viktoria Alpaidze, Tatiana Berezkina (Rusija)
Hrvatska
Hrvatska
26:28(14:14) Japan
Japan

Hrvatska u završnici ostala bez snage, Japan prenosi dva boda

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.12.2021.

Hrvatske rukometašice poharane koronavirusom nisu uspjele svladati Japan u zadnjem kolu grupne faze i natjecanje u skupini završavaju na trećem mjestu te u drugu fazu natjecanja ne prenose bodove...

UKUPNO2895/86

Težak dan za hrvatske rukometašice, puno toga što je poremetilo pripremu za ovaj dvoboj i što je iscrpilo igračice. Pozitivni testovi na koronavirus kod Ćamile Mičijević i Ivane Dežić te granični kod Dore Krsnik jako su oslabili reprezentaciju, razvukla se priča na cijeli dan i naravno da je sve to na kraju ostavilo traga.

Nesreća je i u tome što je Nenad Šoštarić ostao bez tri vanjske igračice i jednostavno nije imao opcije za rotaciju na vanjskim pozicijama te se na kraju itekako osjetilo umor pod kojim je Hrvatska potpuno potonula u završnici.

Japan je bio upravo onakav kakav se i očekivao. Solidna, ali neugodna reprezentacija koja igra vrlo brzo i koju nije najjednostavnije pratiti. Međutim Hrvatska se držala i u takvoj igri, imala je u jednom trenutku priliku za odvajanje na četiri razlike, ali umjesto plus četiri, Japan je smanjio na dva razlike i tu su stvari krenule lagano prema dolje.

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno i bez nekih posebnih odvajanja. Tako je i završilo, na odmor se otišlo s 14:14.

U drugom dijelu Hrvatska je izgledala bolje, na sredini drugog poluvremena imala je 22:19 i veliku priliku za odvajanje, Bešen je obranila sedmerac, Hrvatska imala napad, ali nije ga iskoristila i Japan je smanjio.

U zadnjih 13 minuta Hrvatska je u napadu stala, do kraja susreta postigla je samo tri pogotka, a s druge strane Japan je zabio osam i tu je napravio preokret i prelomio utakmicu.

Ovaj poraz za Hrvatsku znači da u Torrevieju odlazi turistički i bez šanse za prolaz u četvrtfinale. S druge strane Japanke prenose dva boda i još uvijek nisu bez šanse.

Najefikasnija u hrvatskim redovima danas bila je Larissa Kalaus sa šest golova, a problem je bio i mali broj obrana vratarki. Japanska vratarka imala je gotovo dvostruko više obrana nego Bešen, Pijević i Kapitanović zajedno.