Novo Vrijeme do visoke pobjede protiv Olmissuma u finalu Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 12.12.2021.

Novo Vrijeme u svom prvom finalu Kupa odmah je stiglo do trofeja i to vrlo uvjerljivo pregazivši Olmissum sa 6:2...

Veliko finale Hrvatskog kupa donijelo je dvoboj Novog Vremena i Olmissuma u kojem se očekivao neizvjestan i napet susret, međutim na kraju je Novo Vrijeme odigralo fantastičnu utakmicu i visoko je slavio sa 6:2.

Makarani su bili vrlo efikasni i odlično su koristili prilike koje su im se ukazale te su već do 30. minute mogli staviti jednu ruku na pehar.

Na odmor su odnijeli vodstvo 2:0 golovima Tonija Jelavića i Luke Sutona da bi već u prvih pet minuta nastavka novim golovima Jelavića i Sutona otišli na 4:0.

Tu Omišani kreću s punim rizikom i u nastavku igraju s igračem vratarem. Ubrzo to koristi Jelavić koji pogađa praznu mrežu za 5:0.

Olmissum je uspio s dva gola Alena Marića smanjiti na 5:2, ali nije ozbiljno zaprijetio. U posljednjim trenucima još je Sven Horvath poslao loptu u mrežu za konačnih 6:2.

Novo Vrijeme tako je uzelo trofej koji je prošle godine osvojio Olmissum u drami u raspucavanju protiv Vrgorca.