HT Prva liga, 19. kolo, 12.12.2021, 13:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivana Martinčić (Koprivnica), Nikola Kečkiš (Zagreb), Anto Marić (Zagreb)
Antonio Marin 7'
Šibenik

Razigrani Osijek pokazao napadačku moć i zauzeo vrh tablice

Matej Kačan • nedjelja, 12.12.2021.

Nogometaši Osijeka u 19. su kolu HT Prve lige pokazali napadačku moć te su s tri pogotka ispratili momčad Šibenika i ujedno su preuzeli vrh tablice...

Niko Rak
21'
15
Cole Dasilva
63'
8
Yordy Andrey Bedoya Quintero
63'
26
Zoran Alexander Cvetković
76'

Mario Rosas

Može Osijek i napadački i uzbudljivo, dojam je susreta sa Šibenikom nakon mnoštva kritika prema momčadi Nenada Bjelice za pretjerano čvrstu, oštru i mirnu igru na malo golova.

Najčvršća obrana lige pokazala je napadačku moć u susretu protiv Šibenika, zabila je čak tri gola u prvih pola sata i trasirala si put prema pobjedi i prvom mjestu nakon kikseva Rijeke i Hajduka.

Krenulo je dramatično i fantastično, s čak tri pogotka u samo sedam minuta. U trećoj je svoj post prekinuo Raon Mierez koji je nakon greške obrane Šibenika odigrao kombinaciju s Boharom i lako pogodio.

Samo tri minute kasnije je 2:0, Bohar je asistenciji pridodao i pogodak nakon što je natrčao na loš udarac Hiroša te je iz blizine zatresao mrežu. Idealan početak Osijeka odmah je pokvario Antonio Marin koji se odlično okrenuo u primanju lopte na pet metara te je pogodio pod gredu.

Šibenik je nakon tog pogotka i kaotičnog početka uspio malo primiriti susret i zadržati ravnotežu na terenu, ali Osijek je nastavio prijetiti, i to preko Laszla Kleinheislera. Prvo je Mađar u 23. potegnuo sa 16 metara, ali Rogić čupa ispod grede, ali 10 minuta kasnije nema pomoći.

Sjajna akcija Osijeka u tri poteza, Bohar ima i "predasistenciju" jer je gurnuo Karla Bartoleca desno, ovaj odmah šalje povratnu na desetak metara gdje Kleinheisler iz prve gađa i zabija!

Do poluvremena Šibenik ima jednu prijetnju, Ćurić je opasno potegnuo iz slobodnjaka, ali preko gola i domaćin ima vodstvo nakon napadački najbogatijeg poluvremena u dugo vremena za Bjeličinu ekipu.

Drugo poluvrijeme ipak nije donijelo tako dramatičan i sjajan početak, imao je Osijek jednu opasnu situaciju preko Žapera i Bočkaja koja nije završila udarcem, dok je Rak za Šibenik gađao u blok pa je Osijek dobro iskontrolirao kritično razdoblje.

U 68. opet Kleinheisler izvan šesnaesterca, ali Rogić opet brani i spašava svoju momčad još veće razlike. Do kraja je Osijek mirno priveo utakmicu kraju, ukazao se u 98. i Malenica koji je sjajno skinuo pokušaj Marina nakon kornera.

Osijek se tako popeo na vrh odakle će gledati na ostatak lige prije gostovanja na Poljudu. Slavonska momčad sad ima dva boda ispred Rijeke, pet ispred Hajduka i osam ispred Dinama koji u nedjelju igra svoj dvoboj protiv Slavena. Šibenik je već tri utakmice bez pobjede i ostao je na sedmom mjestu, ali su Lokomotiva i Gorica opet pobjegle.