Poznati četvrtfinalisti veteranske Kutije, Matan poslao poruku

Branimir Korać • nedjelja, 19.12.2021.

Subota na Kutiji šibica bila je rezervirana za osminu finala u veteranskoj konkurenciji. Najuvjerljiviju pobjedu upisali su Senjak Hoteli Matan, jedan od glavnih favorita za titulu.

Skripta je u zanimljivom dvoboju imala 3:0 deset minuta prije kraja, ali Šercerova je smanjila s dva gola Slavena Marijanovića i potpuno zakomplicirala susret. Ipak, golovi Jerkovića, Mađarića i Stojkovića pokazali su se dovoljnima i Skripta je odnijela pobjedu.

Očekivano zanimljiv i tijesan dvoboj odigrali su Slane srdele i Restorani Gladne oči. Na kraju su Slane srdele u raspucavanju izborile prolaz. Na poluvremenu su Slane srdele imale vodstvo golom Vjerana Tadeja, ali Robert Radić izborio je raspucavanje u kojem Šafarić, Mumlek, Grdović, Brnas i društvo ipak ne prolaze dalje.

Favorizirani Toni i Gogo prolazi u četvrtfinale zahvaljujući jednom pogotku i to onom haklerske legende Igora Mostarlića koji je već u devetoj minuti svladao Bezera i to je bilo dovoljno za prolaz.

Hat-trick Martina Mikuličića odveo je Podstranu u četvrtfinale u pobjedi 5:2 protiv Bihaća. Podstrana je pokazala kako ima dobru ekipu, zabio je i Ante Jerčić, a Frane Anušić dodao je autogol.

U jednom od najzvučnijih dvoboja dana Promotionplay/Domograd slavio je s 3:2 protiv Dental centra Gržela/Future Dental. Već u ovoj fazi natjecanja jedna jaka momčad visokih ambicija morala se oprostiti, a presudili su joj Antonio Franja, Vedran Ješe i Ante Tomić. Željko Šimić i Siniša Ferenček bili su strijelci za Grželu.

Slovenski Meteorplast slavio je s 3:1 protiv Hidris Inžinjeringa i tako nastavio put na Kutiji. Dvostruki strijelac bio je Davorin Šnofl, Goran Jolič dodao je još jedan gol, a Ivan Fumić pogodio je za Hidris.

Neočekivano visok poraz upisala je sisačka momčad Nikšić Automobili/Cvjećarnica Lampaš za koju nastupa niz haklera s velikim iskustvom i s Kutije i klupskog malog nogometa i futsala. Zanimljivo, "stradali" su protiv Senjak Hotela Matan, a najveći dio njih nastupao je u Matanovim momčadima i na Kutiji i na drugim turnirima. Ovaj put Matan je složio strašno jaku momčad te je ovdje slavio s četiri gola Jerka Leke te po jednim Slavena Lalića, Amera Jukana i Berislava Brnjića.