Ostali sportovi

Odbojkaši i odbojkašice odlaze na pauzu, Mladost za kraj polusezone svladala Kaštela

Sportnet • nedjelja, 19.12.2021.

Posljednje kolo prije zimske pauze odigrano je u Superligi odbojkaša, kao i odbojkašica, a središnji susret odigran je između odbojkašica Mladosti i Ribola Kaštele...

U 11. kolu Superlige odbojkaša, posljednjem u prvom dijelu lige, bilježimo očekivane rezultate. Vodeća Mladost je još u petak, u prvom susretu 11. kola, pobijedila Rijeku s 3-0 (14, 18, 14) za 65 minuta igre.

Mladi odbojkaš Mladosti Gabrijel Cvanciger, koji je ušao u drugom i odigrao cijeli treći set za ukupno 5 poena koliko je uprihodio za svoju momčad, nakon susreta izjavio je:

"Ovo nam je bila treća utakmica u tjednu, a kraj polu sezone smo završili kao prvi na tablici i postali jesenski prvaci. Utakmica protiv Rijeke je bila zahtjevna, trebali smo ozbiljno shvatiti protivnika i krenuti agresivno od početka, kako smo i napravili. Nakon polovice prvog seta neki od nas mlađih igrača smo dobili priliku i mislim da smo dobro odradili posao i zasluženo pobijedili."

Drugoplasirana Mursa Osijek slavila je u Sisku, na otvorenju nove dvorane, protiv domaćina pobijedivši s 3-1 (23:25, 27:25, 25:20, 25:16), u zanimljivom susretu koji je trajao 114 minuta i u kojem su posebno neizvjesna bila prva dva seta.

Centrometal je s 3-0 (13, 21, 14) pobijedio Zadar, kao i Split Kitro Varaždin. Za Splićane je igrao Igor Omrčen, a tada se razlika u snazi između ova dva kluba bitno mijenja, na kraju su gosti osvojili 21, 17 i 16 poena po setu.

Marsonija je s 3-1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:23) pobijedila posljednje plasiranu Goricu u gostima, a u ranije odigranom susretu 11. kola odbojkaši Ribola Kaštela s 3-0 (22, 15, 17) pobijedili su Rovinj. Nakon prvog dijela Superlige prva je Mladost s 33 boda i skorom 11-0, druga je Mursa Osijek s 30 bodova i skorom 10-1, a treća Ribola Kaštela s 25 bodova i skorom 8-3. Dalje slijede Split 21 (7-3), Kitro Varaždin 20 (7-4), Centrometal 19 (7-4), Sisak 12 (5-6), Rijeka 14 (4-7), Rovinj 10 (3-8) i Marsonia 7 (2-8), a na začelju su Zadar 4 (1-10) i Gorica bez bodova.

Kod odbojkašica, Kaštela su u svojoj dvorani s 3-1 (25:19, 25:14, 25:27, 25:19) pobijedile ekipu Enne Vukovar za 99 minuta igre, a nakon susreta trener Zoran Grgantov izjavio je:

"Odigrali smo dobru utakmicu, odličnu, pogotovo u prva dva seta koja su bila na visokom nivou. Servirali smo vrlo kvalitetno i na taj način napravili velike probleme gostujućoj ekipi. Bili smo mirni na prijemu servisa, dobro odigravali i sve je išlo glatko do pred kraj trećeg seta kada se osjetila mala nervoza u igri. Pokazali smo ipak karakter jer smo nakon nesretno izgubljenog trećeg seta ponovno zaigrali svoju igru i zasluženo pobijedili."

Dijana Karatović koja je napravila 14 poena za pobjedničku ekipu dodala je kratko: "Rad i trud se isplatio, osvojile smo nova tri boda, ali sezona još nije gotova jer imamo još juniorske kvalifikacije za državno prvenstvo."

Karlovac je s 3-0 (20, 20, 23) pobijedio Dubrovnik kod kuće, a Dinamo istim rezultatom 3-0 (24, 23, 19) Split u gostima.

Petra Banjavčić, odbojkašica Karlovca, poslije susreta izjavila je: "Čestitam svojim curama na pobjedi, Dubrovkinjama na dobroj borbi, a sada idemo na zasluženi božićni odmor s tri boda u džepu, čemu se jako veselimo."

Katarina Drobac iz ekipe Dubrovnika zaključila je: "Nismo se nažalost snašle u nekim segmentima igre i ekipa Karlovca se bolje snašla i bila bolja. Sada slijedi stanka u Superligi i nadam se da ćemo se dobro pripremiti za drugi dio koji će biti jako naporan jer moramo osigurati opstanak u ligi."

Također, s 3-0 (22, 25, 22) Brda su pobijedila Veli Vrh u Puli. Iako po setovima sva tri susreta izgledaju lako dobivena, po poenima se vidi da je u svakom setu vođena velika borba.

Ivona Ćačić, kapetanica Velog Vrha, nakon utakmice je izjavila: "Cilj je ove utakmice bio uzeti bodove i pobijediti. Kraj polu sezone donio nam je priliku potvrditi mjesto na tablici, ali ekipa Brda je u ovom susretu prikazala bolju igru i zasluženo pobijedila."

Valentina Maretić, kapetanica Brda, dodala je: "Znale smo da će biti teška utakmica i dobro smo se pripremile za nju. Ovi su nam bodovi bili potrebni, čestitam svojim curama na odličnoj borbi a ekipi Velog Vrha na dobro pruženom otporu. Nadam se da će nam ova utakmica biti vjetar u leđa za daljnje susrete."

Dramatična utakmica je odigrana u Rijeci u pet setova, u kojoj je Osijek s 3-2 (15:25, 18:25, 25:20, 25:20, 15:10) pobijedio domaćina Rijeku CO, za 111 minuta igre, nakon što su domaće vodile s 2-0 u setovima.

I za kraj, derbi kola ali i cijele Superlige, okršaj Marine Kaštela i Mladosti u GD Kaštela, susret koji se ujedno brojio i u Srednjeeuropskoj MEVZA ligi. Mladostašice su bile uspješnije i pobijedile za 105 minuta igre s 3:1 (25:16, 19:25, 25:18, 25:21).

Poslije utakmice trener domaće ekipe Marina Kaštela Milorad Krunić vrlo je iskreno istaknuo:

"Prva su tri seta sličila kao jaje jajetu, tko povede 5:2 vrlo lako očuva tu prednost do kraja seta. Treći se lomio negdje još do 18 poena i samo je treći sličio na one prave derbije između nas i Mladosti. Mi danas uopće nismo bili na svom nivou, niti u jednom elementu, čak bi se usudio reći da smo bolje odigrali u MEVZA ligi s njima u Zagrebu početkom listopada. E sada, vaditi se na umor, reći da nam je ovo osmi tjedan igranja ritmom srijeda-subota, nema smisla. Mislim da je Mladost imala bolji pristup i riješila neke bitnije lopte na mreži u svoju korist. Čestitamo im na pobjedi, Mladost se ovom utakmicom jasno stavila u ulogu favorita za osvojiti Superligu, a na nama je da pokažemo da se ne slažemo s time, da bolje radimo i pokušamo nešto promijeniti u drugom dijelu prvenstva."

Nakon jesenskog dijela Superlige vodi Marina Kaštela s 30 bodova i skor 10-1, a Mladost je druga s 29 bodova i skorom 10-0, jer im još predstoji odigrati zaostali susret protiv trećeplasirane Enne Vukovar s 22 boda i skorom 8-2. Dalje slijede Dinamo 20 (7-4), Rijeka CO 19 (7-4), Karlovac 16 (6-5), Kaštela 18 (5-6), Osijek 13 (5-6), Brda 10 (3-8) i Veli Vrh 8 (2-9). Na začelju je Split sa 7 bodova i skorom 1-10, a posljednji je Dubrovnik s istim skorom all i 3 boda.

Nastavak Superlige u muškoj i ženskoj konkurenciji je 22. siječnja iduće godine kada je na rasporedu 12. kolo.