Kovačić igrao u remiju Chelseaja kod Wolverhamptona

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.12.2021.

U nedjelju su odigrana tri susreta 18. kola Premier lige u kojem je dosta utakmica odgođeno zbog pozitivnih slučajeva na koronavirus unutar momčadi...

Chelsea nije uspio doći do pobjede u gostima kod Wolverhamptona. Susret je okončan bez pobjednika, a nakon dužeg vremena zaigrao je i Mateo Kovačić. U normalnoj situaciji vjerojatno ne bi, ali Chelsea ima dosta problema sa zaraženim igračima i Tuchel ga je morao koristiti.

Sam susret nije ponudio previše prilika, Chelsea je bio nešto bolji, ali nedovoljno za pobjedu. Kovačić je na travnjaku bio od 65. minute.

Nakon što su mu odgađani susreti i u prvenstvu i u Europi, Tottenham je napokon bio na travnjaku i odigrao je dobru utakmicu protiv Liverpoola. U završnici je mogao i više, imao je od 77. minute igrača više, ali morao se zadovoljiti remijem 2:2.

Poveli su Spursi već u 13. minuti golom Harryja Kanea, no do odlaska na odmor Liverpool je tražio poravnanje i pronašao ga preko Dioga Jote.

U drugom dijelu gosti su došli do preokreta golom Andrewa Robertsona, no kratko su bili u vodstvu, Son Heung-Min pogodio je za 2:2. Kada je u 77. minuti Robertson isključen, otvorila se Spursima prilika, ali nisu je iskoristili, ostalo je 2:2.

Newcastle i Manchester City rijetke su momčadi koje nemaju problema sa zarazom. Pobjeda je ovdje pripala favoriziranom Cityju koji je visoko slavio s 4:0.

Ruben Dias, Joao Cancelo, Riyad Mahrez i Raheem Sterling odveli su goste do visoke pobjede.