Fenerbahče otpustio trenera

HINA, Matej Kačan • utorak, 21.12.2021.

Nakon niza loših rezultata u prvom dijelu sezone, turski nogometni prvoligaš Fenerbahče odlučio je otpustiti trenera Vitora Pereiru, i to po drugi put...

Turski nogometni prvoligaš Fenerbahče nakon niza loših rezultata u domaćem prvenstvu raskinuo je ugovor s portugalskim trenerom Vitorom Pereirom.

Bio je to drugi mandat Pereire na klupi Fenerbahčea, vodio ih je i u sezoni 2015/16, kad je momčad završila na drugom mjestu u domaćem prvenstvu. Tad je također neslavno završio mandat i dobio otkaz.

Drugi mandat na klupi istanbulskog kluba počeo mu je u srpnju ove godine, ali nakon 17 kola turskog prvenstva je na petom mjestu 28 bodova, odnosno ima 14 bodova manje od vodećeg Trabzonspora. Također, nisu uspjeli osigurati nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

Bili su treći u svojoj skupini pa će europsko natjecanje nastaviti u šesnaestini finala Konferencijske lige.

Fenerbahče je zadnji naslov prvaka Turske osvojio 2014. godine, a prošle sezone su završili na trećem mjestu, iza gradskih rivala Bešiktaša i Galatasarayja.