Remi Seville i Barcelone uz asistenciju Rakitića i glupost Koundea

Branimir Korać • utorak, 21.12.2021.

Odigrana su dva zaostala susreta četvrtog kola La Lige, a u onom zanimljivijem Sevilla i Barcelona remizirali su 1:1 uz asistenciju Ivana Rakitića...

Sevilla i Barcelona remizirali su 1:1 u susretu u kojem je domaćin poveo, ali Barcelona dosta brzo izjednačila. Imali su gosti od 64. minute igrača više, ali nisu to iskoristili.

Nakon pola sata igre Sevilla je došla do pogotka. Ivan Rakitić ubacio je iz kornera, lopta je došla do Papua Gomeza koji pogađa za vodstvo.

Barcelona je ipak u završnici prvog dijela došla do poravnanja, Ousmane Dembele je odlično ubacio, a Ronald Araujo pogađa za 1:1.

U drugom dijelu Barcelona je nastavila s boljom igrom, a Sevilli je posao dodatno otežan od 64. minute kada Kounde radi nevjerojatnu glupost, loptom u glavu namjerno pogađa Albu i zasluženo zarađuje isključenje.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je tih 1:1. Rakitić je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Nemanja Gudelj.

U prvoj utakmici dana Villarreal je s 5:2 bio bolji od Alavesa. U zanimljivom dvoboju Villarreal je za manje od pola sata stigao do 2:0, Alaves se vratio i poravnao na 2:2, ali u zadnjih 15 minuta domaćin s tri gola odlazi do visoke pobjede.

Domaćin je odlično ušao u utakmicu i poveo golovima Gerarda Morena i Boulayea Die. U završnici prvog dijela gosti ipak smanjuju preko Perea Ponsa.

Nakon 20 minuta igre nevjerojatnu pogrešku napravio je Pau Torres koji doslovno dodaje loptu Joseluu koji ima pred sobom prazan gol i lakoćom zabija.

Ipak završnica je pripala Villarrealu, Dia i Moreno bili su precizni još jednom, a priključio im se i Yeremi Pino.