Roma nije 'potvrdila' slavlje iz Bergama, Inter pobjedom nad Torinom do jesenske titule

Branimir Korać • srijeda, 22.12.2021.

Na rasporedu su susreti 19. kola talijanske Serie A, a Inter je pobjedom protiv Torina osigurao prvo mjesto na kraju ove kalendarske godine...

Roma je u prošlom kolu šokirala u Bergamu Atalantu i visoko ju je svladala s 4:1. Na svom travnjaku tražila je potvrdu te pobjede, međutim kiksala je i odigrala samo 1:1 protiv Sampdorije.

Rimljani su bili bolji protivnik, gosti su rano ostali hendikepirani kada je zbog ozljede igru morao napustiti Albin Ekdal. Međutim i Mourinho će čekati izvješće liječnika, naime on je ostao bez Tammyja Abrahama koji je odmah na početku drugog dijela stradao.

Roma je povela u 72. minuti golom Eldara Šomurodova, ali zadovoljstvo domaćina trajalo je samo osam minuta s obzirom da je vrlo brzo odgovorio Manolo Gabbiadini.

Lazio je i bez pozitivnog na koronavirus Cire Immobilea slavio u Veneciji s 3:1. Nisu Rimljani stvorili tako puno prilika, ali one koje su stvorili, uglavnom su dobro koristili.

Već u trećoj minuti Pedro Rodriguez doveo je goste u vodstvo, a krajem prvog dijela Venezia se ipak vratila golom Francesca Fortea.

Odmah na startu drugog poluvremena Francesco Acerbi vratio je prednost na stranu gostiju. Tih 1:2 stajalo je na semaforu sve do 95. minute kada Luis Alberto zaključuje priču i zabija za 1:3. Domaćin je završio utakmicu s igračem manje zbog isključenja Tannera Tessmanna na ulasku u sudačku nadoknadu. Toma Bašić igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Alberto.

Bologna je prekinula niz od tri uzastopna poraza i slavila je s uvjerljivih 3:0 u gostima kod Sassuola. Sassuolo ima problema i ne izgleda kako bi se to od njega očekivalo, a ovdje je već do poluvremena bio u zaostatku nakon golova Riccarda Orsolinija i Aarona Hickeyja. Do kraja susreta domaćin se pokušavao vratiti, nije išlo, a Bologna je u sudačkoj nadoknadi golom Federica Santandera samo potvrdila pobjedu.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Inter i Torino, a milanska momčad slavila je s 1:0. Pobjedu Interu osigurao je Denzel Dumfries golom nakon pola sata igre.

Akciju je pokrenuo Marcelo Brozović koji na lijevoj strani pronalazi Džeku, on u sredini ponovno daje loptu prema Brozoviću, ali on je propušta te lopta dolazi do Dumfriesa koji lijepo zabija.

Inter je osigurao jesensku titulu ovom pobjedom, Brozović je odradio cijelu utakmicu, a Ivan Perišić igrao je do 90. minute kada ga je zamijenio Dimarco. Kod Torina cijelu utakmicu odigrao je Marko Pjaca dok je Josip Brekalo bio na travnjaku do 76. minute, nakon toga je umjesto njega igrao Praet.

Fiorentina je nastavila niz neporaženosti i na gostovanju kod Verone koja tako već treću utakmicu zaredom ne zna za pobjedu. Činilo se kako bi se ti nizovi mogli prekinuti, Verona je od 17. minute vodila golom Lasagne, ali u 81. minuti Castrovilli zabija za 1:1.