Arminia Bielefeld SpVgg Unterhaching 1:0
Niko Kovač, HSV, 90 min
Marino Biliškov, Wolfsburg, 90 min
Filip Tapalović, TSV 1860 München, do 71. min
Zvonimir Soldo, Stuttgart, do 80. min

Tri kola prije kraja prvenstva Bayer i dalje ima prednost od tri boda ispred drugoplasiranog Bayerna. Obje su momčadi ostvarile pobjede na gostujućim terenima. Bayer još u četvrtak deklasirao Werder s 3:1, a Bayern je nakon nedeljne utakmice protiv Borussie uspio ostati u utrci za naslov prvaka. Borussia je ovim porazom i dalje u opasnoj zoni za ispadanje. Kao i urtka za prvaka zahuktala se i borba za opstanak. Duisburg je nakon poraza protiv Hanse sigurni povratnik u niži rang natjecanja. Najveće iznenađenje kola pobjeda je Eintrachta, koji se bori za opstanak, protiv trećeplasiranog HSV-a. Ovom pobjedom Eintracht je povećao šanse za opstanak, međutim i dalje nije siguran s obzirom da je za "zelenim stolom" izgubio dva boda (neodgovarajuće licenca). Hertha se nakon pobjede nad Ulmom probila na četvrtu poziciju, a Ulm je uz Arminiu najveći kandidat za ispadanje iz 1. Bundeslige. Arminia je pobijedila s minimalnih 1:0 Untehaching, međutim to i dalje nije dovoljno da bi se odlijepila s pretposljednjeg mjesta. Wolfsburg je uspio prednost Kaiserslauterna od 0:2 na poluvremenu u samo 12 minuta drugog poluvremena sustići i prestići te time na tablici "preskočiti" Kaiserslautern u borbi za mjesto u eurokupovima. Stuttgart je bio na pragu pobjede protiv 60-era, međutim Hassler je u pretposljednjoj minuti uspio poravnati rezultat.