Poraz Vlašićevog West Hama, City slavio u sjajnom susretu protiv Leicestera

Branimir Korać • nedjelja, 26.12.2021.

Odigrana su prva četiri susreta Boxing Daya u Premier ligi, a uvjerljive pobjede ostvarili su Tottenham, Manchester City i Arsenal. Poraz je upisao Nikola Vlašić s West Hamom protiv Southamptona...

Nikola Vlašić u svom prvom nastupu na Boxing Dayju u dresu West Hama nije imao previše razloga za zadovoljstvo. Hammersi su ugostili Southampton i upisali su poraz 3:2 u susretu u kojem su se dva puta vraćali iz minusa, ali treći put nisu uspjeli.

Već u osmoj minuti Saintsi su poveli golom Mohameda Elyounoussija i zadržali su prednost do poluvremena. U završnici prvog dijela i Vlašić je imao priliku, ali nije zabio.

U drugom poluvremenu West Ham je brzo došao do poravnanja preko Michaila Antonija, ali nije dugo bio u egalu, gosti su dobili kazneni udarac koji u pogodak pretvara James Ward-Prowse.

West Ham je ponovno krenulo po poravnanje i do njega je došao pogotkom Saida Benrahme, međutim još jednom su gosti dobro reagirali i nakon ubačaja iz prekida, Jan Bednarek pogodio je za 3:2 što je bio konačan rezultat susreta.

Arsenal je upisao visoku pobjedu u gostima kod skromnog Norwicha i tako je nastavio niz pobjeda, stigao je do četvrte uzastopne, a Norwich je ostao zakucan za dno ljestvice.

Kao što i rezultat govori, Arsenal je bio apsolutno dominantan protivnik i zasluženo je slavio s dva gola Bukaya Sake te po jednim Kierana Tierneyja, Alexandrea Lacazettea i Emilea Smith-Rowea.

Zaraza je buknula u Crystal Palaceu koji je poražen u gostima kod Tottenhama 3:0. Oslabljen zbog pozitivnih testova, a kasnije i zbog isključenja Wilfrieda Zahe u 37. minuti. Već tada je Tottenham vodio 2:0 golovima Harryja Kanea i Lucasa Moure. U drugom poluvremenu Heung-Min Son je postigao pogodak za konačnih 3:0.

Sjajna utakmica na Etihadu gdje je Manchester City ugostio Leicester i svladao ga sa 6:3. Kako je krenulo, činilo se da Leicesteru prijeti totalna katastrofa, pa se onda činilo da će se čudesno vratiti da bi na kraju City ipak visoko slavio.

Već u 25. minuti domaćin je vodio s visokih 4:0 golovima De Bruynea i Gundogana iz igre te Mahreza i Sterlinga iz kaznenih udaraca.

Nakon 20 minuta igre u drugom dijelu Maddison, Lookman i Iheanacho vratili su Leicester i smanjili na 4:3, ali do kraja susreta ipak Aymeric Laporte i Raheem Sterling odvode City do visokih 6:3.