Nikola Vlašić do prvijenca u visokoj pobjedi West Hama kod Watforda

Branimir Korać • utorak, 28.12.2021.

Odigrana su prva tri susreta 20. kola Premier lige, a do svog prvog gola u dresu West Hama stigao je Nikola Vlašić u pobjedi kod Watforda...

Nikola Vlašić još uvijek u West Hamu nije na svom vrhuncu, proces prilagodbe je dugačak i težak, a u podizanju samopouzdanja svakako će pomoći prvijenac koji je napokon stigao.

Vlašić je na gostovanju kod Watforda ušao u igru u 85. minuti, a u sudačkoj nadoknadi došao je do pogotka za konačnih 4:1. Bowen je odličnu partiju okrunio sjajnim dodavanjem za samog Vlašića na 7-8 metara, a on smireno šalje loptu u praznu mrežu.

Završilo je odlično za West Ham, ali nije tako dobro počelo. Već u četvrtoj minuti Emmanuel Dennis krasnim udarcem pogodio je za vodstvo domaćina, no sredinom prvog dijela u samo dvije minute gosti rade preokret. Prvo je Tomaš Souček izjednačio, a odmah nakon toga Said Benrahma zabio je za preokret.

Kada je u 58. minuti dosuđen kazneni udarac za goste, a Mark Noble zabio za 3:1, bilo je jasno u kojem smjeru ide ovaj dvoboj.

Southampton je igrao od 40. minute s igračem manje, ali je ostao neporažen protiv Tottenhama. Jamesa Ward-Prowsea, ali Mohammed Salisu u 39. minuti skrivio je kazneni udarac i zaradio drugi žuti karton. Harry Kane bio je precizan za 1:1.

Očekivalo se da će Spursi u drugom dijelu velikim pritiskom uspjeti izboriti pobjedu, ali veliki broj prilika ostao je neiskorišten.

Crystal Palace lakoćom je s 3:0 stigao do pobjede protiv Norwicha golovima Edouarda, Matete i Schluppa.