Hrvatska pala u drugom poluvremenu, Slovenija do uvjerljive pobjede

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.12.2021.

U pripremnom dvoboju uoči treće faze priprema za Europsko prvenstvo, hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u gostima kod Slovenije s 33:26. Slovenija je u drugoj polovici drugog poluvremena iskoristila hrvatske pogreške i visoko slavila...

Za kraj druge faze priprema za Europsko prvenstvo Hrvatska je poražena u gostima kod Slovenije 33:26. Visok poraz nakon kojeg će Hrvoje Horvat dobiti određenu sliku na čemu se još treba raditi.

I jedni i drugi bili su oslabljeni neigranjem "Nijemaca", Slovencima su nedostajali prvi vratari Kastelic i Lesjak te Miha Zarabec, a Hrvatskoj niz igrača predvođenih Duvnjakom i Martinovićem.

Iako je riječ o prijateljskoj utakmici za koje se kaže kako rezultat nije toliko bitan, sigurno nije ugodno ovako izgubiti zbog samog samopouzdanja.

Bilo je dosta problema u fazi obrane, Hrvatska je primila puno više golova nego što to Horvat želi, a veliki broj golova, posebno u drugom poluvremenu, plod je pogrešaka u fazi napada gdje su se olako gubile lopte i Slovencima se otvarale situacije za kontranapad.

U prvom poluvremenu Hrvatska je vodila u prvih desetak minuta, imala je 6:5 nakon čega Slovenija prvi put radi seriju, povezuje četiri gola i dolazi do prve osjetnije prednosti (9:6).

Uspjela se Hrvatska vratiti s dva gola Cindrića i jednim Šebetića, dugo se igralo praktički gol za gol da bi Hrvatska u zadnjoj minuti nepotrebno primila dva gola i Slovenija otišla na odmor s vodstvom 17:15.

Taj loš ritam iz završnice prvog dijela nastavio se i u drugom poluvremenu gdje Slovenci kreću s tri gola i nastavljaju seriju koja ukupno iznosi 5:0. Pokušavala se Hrvatska vratiti i uspjela je preko Mandića smanjiti na 23:22, ali onda kreće nova kriza.

Slovenija radi seriju 8:1, koristi brojne pogreške Hrvatske i rješava pitanje pobjednika. U završnici je Hrvatska uspjela smanjiti na 33:26 te spriječiti Slovence da pobjegnu na još veću razliku.

Treći dio priprema kreće nakon Nove godine, a u sklopu njega Hrvatska će odigrati dvije utakmice na Croatia kupu u Osijeku gdje će nastupiti i Bosna i Hercegovina i Rusija. 6. siječnja od 16:45 protivnik će biti BiH, a u isto vrijeme dva dana kasnije Hrvatska igra protiv Rusije. Sve susrete s Croatia kupa možete pratiti u izravnom prijenosu na RTL-u.

Slovenija - Hrvatska 33:26 (17:15)

Slovenija: Baznik 2, Panjtar, Marguč 7, Henigman, Skube 1, Dolenec 4, Kodrin 2, Sokolič 1, Janc 6, Mačkovšek 3, Levc, Grošelj 1, Ovniček, Kljun, Makuc 2, Blagotinšek, Suholežnik 1, Poteko 2

Hrvatska: Šunjić, Pilipović, Cindrić 5, Šebetić 5, Čupić 3, Jaganjac 1, Mandić 2, Šipić 2, Šušnja 1, Lučin, Mihić 2, Gadža 2, Matanović 1, Grahovac 2, Maraš, Glavaš

Tijek susreta: 0:1 Cindrić, 1:1 Marguč, 1:2 Cindrić, 2:2 Skube, 2:3 Šebetić, 3:3 Kodrin, 3:4 Šipić, 4:4 Poteko, 5:4 Marguč, 5:5 Jaganjac, 5:6 Šipić, 6:6 Poteko, 7:6 Marguč, 8:6 Kodrin, 9:6 Baznik, 9:7 Cindrić, 9:8 Cindrić, 9:9 Šebetić, 10:9 Marguč, 11:9 Grošelj, 11:10 Mihić, 12:10 Marguč, 12:11 Šušnja, 13:11 Mačkovšek, 13:12 Čupić, 14:12 Suholežnik, 14:13 Mandić, 14:14 Matanović, 15:14 Mačkovšek, 15:15 Šebetić, 16:15 Dolenec, 17:15 Baznik

Drugo poluvrijeme: 18:15 Dolenec, 19:15 Makuc, 20:15 Sokolič, 20:16 Grahovac, 20:17 Čupić, 21:17 Janc, 21:18 Grahovac, 22:18 Janc, 22:19 Mihić, 23:19 Dolenec, 23:20 Cindrić, 23:21 Gadža, 23:22 Mandić, 24:22 Dolenec, 25:22 Marguč, 26:22 Marguč, 27:22 Janc, 27:23 Čupić, 28:23 Makuc, 29:23 Mačkovšek, 30:23 Janc, 31:23 Janc, 31:24 Gadža, 31:25 Šebetić, 32:25 Janc, 32:26 Šebetić, 33:26 Suholežnik