Kvarner furioznom trećom četvrtinom do slavlja protiv Samobora

Matej Kačan • subota, 15.01.2022.

U jedinom subotnjem susretu 15. kola Prve muške košarkaške lige, košarkaši riječkog Kvarnera ostvarili su devetu pobjedu 92:70 slavljem protiv Samobora...

Koronavirus je napao i Prvu mušku košarkašku ligu pa je jedini subotnji dvoboj 15. kola ostao onaj između Kvarnera i Samobora u Rijeci. Domaćin je u tom susretu slavio zahvaljujući furioznoj trećoj dionici.

Nakon deset minuta Kvarner ima pet poena prednosti, ali gosti do poluvremena dolaze do izjednačenja. No, domaćin je u trećoj ostavio Samobor na samo sedam poena, zabio je 23 i odjurio na 16 poena viška.

Do kraja se prednost održala, pa i povećala do konačnih 92:70 i devete pobjede Kvarnera u sezoni koja ga s omjerom 9-5 smješta na peto mjesto tablice. Samobor je na 4-10 omjeru i osmom mjestu.

Elham Jashari je s klupe ubacio 18 poena kod pobjednika, a isto toliko zabio je i Nikola Jadrijev. 15 je dodao iskusni Siniša Štemberger. Kod Samobora je prvo ime s 20 poena bio Ivan Jakša Šola.