Leeds iznenadio u gostima Vlašićev West Ham, Liverpool bez kiksa protiv Brentforda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.01.2022.

U dva nedjeljna dvoboja 22. kola Premier lige uspješni su bili Liverpool i Leeds. Leeds je u gostima iznenadio West Ham dok je Liverpool stigao do očekivane pobjede protiv Brentforda...

Liverpool je spriječio iznenađenje protiv Brentforda, stigao je do pobjede 3:0 i tako stigao do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Vrlo dobar nastup za Redse iako su bez Salaha, Manea i Keite. Potpuno su dominirali susretom i stigli su do glatke pobjede 3:0.

U završnici prvog dijela Liverpool je stigao do vodstva pogotkom Fabinha da bi pitanje pobjednika riješio sredinom drugog dijela.

Prvo je u 69. minuti Alex Oxlade-Chamberlain zabio za 2:0 da bi konačnih 3:0 postavio Japanac Takumi Minamino.

U drugom susretu West Ham je ugostio Leeds i upisao je neočekivani poraz 3:2. Nikola Vlašić krenuo je od prve minute i bio je na travnjaku do 61. minute kada ga je zamijenio Arthur Masuaku, neposredno nakon što je Leeds poveo još jednom poslije njegove izgubljene lopte.

West Ham se dva puta vratio iz minusa, strijelci su bili Jarrod Bowen i Pablo Fornals dok je Leeds u vodstvo sva tri puta dovodio vrlo raspoloženi Jack Harrison.

Postigao je Leeds i četvrti gol, loptu je u mrežu poslao Mateusz Klich, ali nakon intervencije VAR-a pogodak nije priznat jer je lopta na gol liniji dodirnula Rodriga.

U zadnjim sekundama susreta na drugoj strani sjajnu priliku nije realizirao Bowen koji je bio sam pred golom i u mjesto glavom, pucao je prsima i lopta je otišla preko gola.