Rashford u posljednjoj minuti donio Unitedu veliko slavlje, Newcastle do druge pobjede

Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

Nogometaši Manchester Uniteda ostvarili su veliku pobjedu na domaćem terenu. U dvoboju za četvrto mjesto protiv West Hama Marcus Rashford donio je pobjedu svojima u posljednjim trenucima...

Drugu pobjedu u nizu u 23. kolu Premier lige ostvarili su nogometaši Manchester Uniteda, i to u direktnom dvoboju protiv momčadi koja pretendira na mjesto u Ligi prvaka.

West Ham gostovao je na Old Traffordu nakon poraza od Leedsa i nadao se pobjedi ili bodu koja bi ga zadržala ispred Uniteda, ali taj je plan pokvario Marcus Rashford.

Mlada zvijezda Uniteda bila je u realizacijskoj krizi koja je, čini se, prošlost. Od kraja listopada i pobjede nad Tottenhamom Rashford je bio u suši do prošlog kola i slavlja nad Brentfordom, a sad je svojima donio pobjedu nakon što je ušao u posljednjih pola sata.

Edinson Cavani poslužio je Rashforda u trećoj minuti nadoknade, a ovaj je imao lak posao pogoditi praznu mrežu i donijeti pobjedu Unitedu. Nikola Vlašić ostao je na klupi gostiju.

Minimalnu, ali veliku pobjedu ostvario je Newcastle koji je pogotkom Jonja Shelveyja u 75. minuti svladao Leeds, upisao treću utakmicu u nizu bez poraza i stigao na samo bod od zone ostanka.

Ovo je tek druga pobjeda Svraka u sezoni, a 17. Norwich ima samo bod više uz utakmicu više od Newcastlea. Minimalnu pobjedu u prvom susretu dana ostvarila je Aston Villa koja je u gostima pogotkom Emiliana Buendije nadvisila Everton.

Paralelno s dvobojima Uniteda i West Hama te Leedsa i Newcastlea krenuo je i onaj Brentforda i Wolvesa koji je kasnije završio zbog 20-minutnog prekida. Naime, u prvom poluvremenu momčadi su otišle u svlačionicu nakon što je iznad stadiona primijećen nepoznati dron, a sve je bilo čisto nakon kraćeg perioda i susret je nastavljen.

Pobjedu su na kraju odnijeli Wolvesi golovima u drugom dijelu. Joao Moutinho zbio je u 48., u 71. je izjednačio Toney, dok je u 78. Moutinho upisao i asistenciju Rubenu Nevesu za 2:1 pobjedu.