Serie A, 23. kolo, 23.01.2022, 12:30 h
Cagliari
Cagliari 1:1 Fiorentina
Fiorentina

Fiorentina s igračem manje do boda u Cagliariju, domaćin propustio veliku priliku

Branimir Korać • nedjelja, 23.01.2022.

Cagliari je propustio veliku priliku za tri važna boda u susretu protiv Fiorentine na svom stadionu, na kraju se morao zadovoljiti remijem 1:1...

Cagliari je imao sve u svojim rukama te se činilo da ide prema pobjedi, ali nije izdržao. Fiorentina je ipak uspjela doći do boda i tako se vratiti u igru.

Gosti su doputovali u Cagliari kao favoriti i u prvom poluvremenu su i izgledali bolje. Već u osmoj minuti imali su sjajnu priliku za vodstvo, dosuđen je kazneni udarac, ali Cristiano Biraghi izveo ga je loše i Boris Radunović obranio je taj pokušaj.

Do kraja prvog dijela mogli su gosti i iz igre do pogotka, imali su dovoljno prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Odmah na početku drugog dijela domaćin dolazi do vodstva. Dobili su igrači Cagliarija korner, a nakon njega Joao Pedro šalje loptu u mrežu.

Na sredini drugog dijela činilo se da se Fiorentina oprašta s bodovima. Alvaro Odriozola igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, zaradio je isključenje, a domaćin kazneni udarac. Joao Pedro nije dobro izveo kazneni udarac, Terracciano je obranio njegov pokušaj.

Umjesto 2:0 s igračem više i praktički riješenog susreta, sve se komplicira i Riccardo Sottil deset minuta kasnije donosi bod Fiorentini.