EHF Europska liga žene, Skupina A, 1. kolo, 29.01.2022, 14:00 h
Sola 25:18 Lokomotiva

Lokomotiva poražena u Norveškoj, Sola pobjegla u drugom poluvremenu

Branimir Korać • subota, 29.01.2022.

Rukometašice Lokomotive nisu uspjele iznenaditi u Stavangeru, domaća Sola u Europskoj ligi bila je uspješnija s 25:18...

Niti iz trećeg pokušaja Lokomotiva nije uspjela doći do prvog bodova u EHF Europskoj ligi. Na gostovanju u Norveškoj kod Sole poražena je 25:18.

Domaće igračice opravdale su ulogu favoritkinja, riječ je o drugoplasiranoj ekipi jake norveške lige koja je primjerice od snažnog Kristiansanda poražena tek u samom finišu susreta s 24:23, a ovdje je pokazala kako je kvalitetnija od hrvatskih predstavnica.

Odvajanje je krenulo nakon desetak minuta prvog dijela kada je Sola otišla na tri gola prednosti, ali Lokomotiva je do završnice prvog poluvremena spriječila osjetniji bijeg i na odmoru je zaostajala 13:11.

U drugom dijelu ipak je Sola stvorila veću prednost i na kraju bez ikakvih problema odnijela uvjerljivu pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Tonje Haug upisala je 13 obrana, sedam golova zabila je Kristina Sirum, a pet Froydis Seierstad.

Kod Lokomotive najefikasnije s po tri gola bile su Andrea Šimara, Andrea Sedloska i Kristina Prkačin.