HT Prva liga, 21. kolo, 30.01.2022, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač, Marjan Tomas, Jerko Crnčić
Josip Šutalo 23'
Mislav Oršić 42'
2:0(2:0) Rijeka
Rijeka

Raspoloženi Dinamo sve riješio u prvom poluvremenu, Rijeka poražena na Maksimiru

Jan Šneler • nedjelja, 30.01.2022.

1000. utakmica Riječana u HNL-u okončana je porazom na Maksimiru 2:0. Dinamo je bio bolji i rutinski je stigao do sva tri boda s kojima se odvaja na vrhu ljestvice...

Sjajno otvaranje proljetnog dijela HT Prve lige za nogometaše Dinama. U derbiju na Maksimiru protiv Rijeke, Dinamo je zasluženo slavio i upisao vrlo važna tri boda u borbi za naslov prvaka.

Od prve minute Dinamo je krenuo ofenzivno. Riječani nisu uspijevali duže zadržati loptu te se činilo da Dinamo većinu vremena posjed ima u svojim nogama. Nakon samo sedam minuta igre, dobru šansu imao je Komnen Andrić, ali napadač Dinama nije uspio iskontrolirati loptu i poslati ju u praznu mrežu.

Rijeka je pokušavala preko kontri, ali bez većih uspjeha. Sve što su i uspjeli uputiti prema golu lakoćom je rješavao Dominik Livaković. U 22. minuti Dinamo je zasluženo došao do prednosti. Ubacio je Mislav Oršić, Andrićev udarac glavom nakratko odbio Nediljko Labrović, ali iz odbijanca Josip Šutalo pogađa za 1:0.

VAR je pregledavao snimku, dugo se vijećalo, ali iz ponovljene snimke vidljivo je da nema govora o zaleđu Andrića. Nakon samo par minuta igre, Modri su imali novu šansu, ali Labrović je bio na mjestu. Tukao je Ademi s ruba šesnaesterca, ali golman Rijeke skreće u korner.

Konačno, na samom kraju prvog dijela, Dinamo povećava prednost i okrunjuje novim golom puno bolje prvo poluvrijeme. Andrić je odlično pobjegao čuvaru, uputio loptu prema Oršiću koji mirno poentira za 2:0.

U nastavku susreta, Dinamo je smanjio intenzitet pritiska. Nije se nigdje žurilo domaćima, imali su uvjerljivo vodstvo te nije bilo potrebe za dodatnim angažmanom. Rijeka, koja definitivno više nije mogla računati isključivo na kontre, nije pružila pretjerano kvalitetnu igru prema naprijed te smo gledali mirnih 45 minuta.

Jako malo prilika bilo je s obje strane, a najuzbudljivije bilo je na kraju susreta. U 88. minuti velika je gužva bila ispred Dinamovog šesnaesterca, na kraju je Domagoj Pavičić zabio, ali potvrđeno je kako se na početku akcije Josip Drmić nalazio u zaleđu.

Dinamo je tako vrlo dobro otvorio početak proljetnog dijela i u direktnom ogledu s Rijekom upisao tri boda. Uz kiks Osijeka, Modri su pobjedom najavili protivnicima kako neće olako pustiti naslov prvaka. Riječani mogu žaliti za nešto hrabrijim pristupom jer je već sredinom prvog dijela bilo vidljivo da ovakvom igrom Dinamu ne mogu ozbiljnije zaprijetiti.