Kvalifikant izbacio prvog nositelja u Puneu, nije mu dao nijednu break priliku

Mihaela Bradovski • četvrtak, 03.02.2022.

Poznati su svi četvrtfinalni parovi na ATP turniru u Puneu. Najveće iznenađenje je ispadanje prvog nositelja Aslana Karaceva...

Šesti nositelj turnira u Puneu Finac Emil Ruusuvuori lako je prošao dalje pobjedom protiv Čeha Vita Koprive. Ruusuvuori je za pobjedu trebao manje od 80 minuta, a malo kompliciranja bilo je tek u prvom setu gdje je poveo s 4:0 pa izgubio naredna dva servis gema, ali se brzo oporavio.

15. igrač svijeta i prvi nositelj turnira u Puneu, Aslan Karacev, poražen je u dva seta od kvalifikanta Eliasa Ymera. Karacev u cijelom meču nije imao nijednu break loptu te nikako ne može biti zadovoljan onim što je pokazao u Indiji.

Zato je uspješan bio četvrti nositelj Jiri Vesely koji je igrao protiv Španjolca Zapate Mirallesa i svladao ga u dva seta. Vesely je pogodio 13 aseva, imao je manjih problema samo na servisu za meč, ali nakon što je tu izgubio servis, novim breakom je otišao do pobjede.

Indijac Yuki Bhambri nije imao šanse protiv Stefana Travaglije bez obzira što je Travaglia imao samo 42 posto ubačaja prvog servisa. Unatoč tome Bhambri je došao tek do jedne break lopte u cijelom meču i nije je iskoristio.