Dario Vizinger i Leo Mikić strijelci u prolazu svojih klubova u polufinale Kupa

Mihaela Bradovski • petak, 04.02.2022.

Austrijanci imaju na rasporedu susrete četvrtfinala ÖFB Cupa, a prolaz u polufinale osigurali su Wolfsberger i Ried...

Wolfsberger je igrao protiv FAC-a i slavio tek nakon produžetaka. U tijesnom dvoboju primio je pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade i tako završio u produžetku.

FAC je poveo u 20. minuti golom Joaa Oliveire, ali prvo je Tai Baribo izjednačio, a onda Dario Vizinger u 46. minuti pogodio za preokret.

Nakon što je FAC izjednačio preko Daniela Rachbergera i izborio produžetke, tamo je domaćin u 118. i 120. minuti zabijao preko Thorstena Rochera i Adisa Jasića i prošao dalje.

Vizinger je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Dieng. Kod gostiju Christian Bubalović zaradio je u 110. minuti svoj drugi žuti karton i ranije napustio igru.

Ried je prošao dalje pobjedom protiv Austrije Klagenfurt 2:0, a i ovdje je Hrvat igrao bitnu ulogu.

Julian Wiessmaier doveo je domaćina u vodstvo, a točku na i stavio je Leo Mikić.

Mikić je ušao u igru u 72. minuti, a Tin Plavotić odigrao je cijelu utakmicu.