HT Prva liga, 22. kolo, 04.02.2022, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović, Hrvoje Radić, Luka Pušić
Antonio Marin 1'
Šibenik

Šibenčani uhvatili bod, Marin zabio jedan od najbržih golova od starta HNL-a

Mihaela Bradovski • petak, 04.02.2022.

U prvom susretu 22. kola HT Prve lige Slaven Belupo i Šibenik remizirali su 1:1. Oba gola pala su u prvih 20 minuta utakmice...

Doni Grdić
74'
7
Suad Sahiti
83'
14
Stipe Bačelić-Grgić
83'
18
Ivica Vidović
90'
Ferdo Milin

Kako je krenulo, činilo se da nas čeka vatromet golova. Međutim nakon dva rana pogotka mreže su mirovale, a na kraju dvoboja nesretniji mogu biti Koprivničanci koji su dva puta pogodili gredu, imali još ponešto prilika, ali do preokreta nisu došli.

Već u 16. sekundi susreta Šibenik je šokirao domaćina. Odličan ulazak u utakmicu, lopta je došla na lijevu stranu do Delića koji odmah daje u sredinu gdje dolazi Antonio Marin i pogađa za vodstvo.

Koprivničancima je trebalo malo vremena da dođe k sebi, a u 17. minuti stigao je do poravnanja. Obrana Šibenika jako loše je reagirala, a poklon je iskoristio Alen Grgić. Tomislav Božić poslao je dugačku loptu na polovicu gostiju, Grgić je pobjegao dvojici braniča, ušao u 16 metara i zabio za 1:1.

Grgić je bio raspoložen i u 35. minuti zatresao je gredu. Opalio je s 20 metara prema gornjem kutu, Rogić je bio nemoćan, ali greda se ispriječila.

Imao je Grgić još jednu dobru situaciju u 42. minuti, Goda je ubacio, Grgić ostao sam, probao je iz prve i nije dobro zahvatio loptu.

U drugom dijelu Slaven Belupo je imao dominaciju, a najbliže pogotku došao je u 77. minuti. Goda je nabacio, a Kvržić iz blizine glavom poslao loptu u gredu.

Ostalo je 1:1 iako su domaćini bili bliže pobjedi.