HT Prva liga, 22. kolo, 05.02.2022, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Anto Marić
Jan Mlakar 57'
Hajduk

Hajduk moćno promarširao Goricom, Ferro debitirao ranim pogotkom

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Drugi susret 22. kola HT Prve lige odigran je u Velikoj Gorici gdje je Hajduk nastavio svoj savršen ulazak u proljetnu polusezonu s čak četiri gola u mreži domaćina...

Opet vrlo sigurno, ubojito i rutinski, Hajduk ovog proljeća izgleda kao ekipa koja neće lako gubiti bodove na "malim" utakmicama. Nakon 3:1 protiv Šibenika, Splićani su s 4:0 deklasirali Goricu.

Valdas Dambrauskas po prvi put je imao tri pojačanja na raspolaganju, a Ferro, Lukas Grgić i Dino Mikanović briljirali su na svojim prvim nastupima.

Odmah po dolasku Portugalac je upao u prvih 11 i Hajduk je zaigrao s trojicom u zadnjoj liniji, Grgić je također krenuo u prvoj postavi nakon odrađene suspenzije, a Mikanović je ušao kasnije.

Odmah je Hajduk idealno krenuo, već u trećoj minuti gosti imaju slobodnjak s lijeve strane. Filip Krovinović je ubacio na drugu stativu gdje je sam njegov kolega iz Benfice Ferro i stoper nema težak zadatak zabiti iz blizine već u debiju.

Nije Hajduk s vodstvom odigrao sjajno, ali obrana Gorice nastavila je darivati pa u 11. minuti Steenvoorden daje loptu Livaji kojem Kotarski brani zicer, a onda slijedi nekoliko situacija Gorice.

U 13. minuti Kristijan Lovrić sjajno gura za Delfija, a ovaj umjesto udarca s golom na dlanu daje Mataru koji loše reagira, a nakon toga Kalik nakon "flipera" u 22. i Lovrić jakim udarcem u 31. ne nalaze mete, već reklame iza gola i blok.

Nakon toga je Hajduk došao do drugog gola i lakog odlaska na odmor. Tragičar Steenvoorden napravio je novu kobnu grešku, ovaj put lopta ga pogađa u ruku. Zdenko Lovrić na prvu je ostao nijem, ali ne želi da mu se ponovi kontroverza na utakmici Lokomotive i Hajduka pa gleda VAR i pokazuje na bijelu točku.

Livaja je uzeo loptu i opet je siguran, treći gol u proljetnom dijelu iz trećeg penala. Otišlo se tako na poluvrijeme, a u drugo Lovrić kreće laganim forsiranjem, dva šuta iz teških situacija koje Lovre Kalinić lako kroti.

U 57. Hajduk je do kraja umrtvio utakmicu i smirio nastojanja domaćina. Sjajna lopta Livaje za Jana Mlakara koji bježi iza leđa obrane i lako zabija. Na prvu je svirano zaleđe, ali opet se javlja VAR koji pokazuje da je sve u redu i Hajduk ima 3:0.

Do kraja je Hajduk odradio rutinski. Probao je Lovrić još jednom iz slobodnjaka, Gorica iz igre nije više imala prave šanse, a Livaja je stigao zabiti još jedan gol nakon što je ubačaj s lijeve strane Mikanović spustio na povratnu, a Livaja zakucao s 12 metara.

Goropadni Hajduk tako je prvi od konkurenata za vrh riješio poslove u ovom kolu i trenutno je drugi s 41 bodom, jednim više od Rijeke i Osijeka, a dva manje od Dinama.

Gorica je upisala treći poraz u nizu i na 29 je bodova, na petom mjestu tablice.