Ostali sportovi

Talijani svladali norveške supružnike u finalu mješovitih parova u curlingu

Branimir Korać, HINA • utorak, 08.02.2022.

Stefania Constantini i Amos Mosaner donijeli su Italiji prvu olimpijsku medalju u curlingu pobijedivši u utorak u Pekingu u finalu turnira mješovitih parova Norvežane Kristin Skaslien i Magnusa Nedregottena sa 8:5.

Norveški supružnici su bolje otvorili finale i poveli sa 2-0, da bi u sljedeća tri 'enda' Talijani nanizali šest poena za vodstvo 6-2. Osvajači bronce iz Pjongčanga 2018. zaprijetili su preokretom i uoči posljednjeg 'enda' smanjili zaostatak na 5-7, ali su Constantini i Mosaner odličnom taktikom obranili prednost i na kraju slavili sa 8-5.

Talijanski par je do sada najbolji rezultat imao na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Aberdeenu, gdje su Constantini i Mosaner osvojili peto mjesto.

U Pekingu su ostvarili pobjede u svih deset mečeva, a na tom putu su Norvežane pobijedili i u grupnoj fazi, kad je bilo 11-8.

U dvoboju za brončano odličje švedski mješoviti par je pobijedio britanski sa 9-3.