West Ham prekinuo niz poraza, United kiksao kod fenjeraša, bijeg Newcastlea iz zone ispadanja

Branimir Korać • utorak, 08.02.2022.

U Premier ligi odigrana su tri susreta 24. kola, a pobjede su upisali West Ham i Newcastle. Manchester United odigrao je samo 1:1 kod posljednjeplasiranog Burnleyja...

West Ham i Watford nisu oduševili, u susretu koji je bio dosta čvrst, ali nedostajalo je više konkretnosti u završnici i samim time prilika.

Ovo je West Hamu vrlo bitna pobjeda s obzirom da je u prošla dva kola upisao poraz i tražio je prekid tog niza. Watford je nastavio niz bez pobjede i sada je u još težoj situaciji te se nalazi na predzadnjem mjestu.

Pobjedu West Hamu donio je Jarrod Bowen koji je u 68. minuti pogodio za vodstvo i konačnih 1:0. Nikola Vlašić ostao je na klupi.

Manchester United podbacio je kod fenjeraša Burnleyja i odigrao je samo 1:1. Ovo je Burnleyju prvi pogodak protiv Manchester Uniteda na Turf Mooru još od daleke 2009. godine.

U prvom poluvremenu ništa nije govorilo da Manchester United neće do pobjede, bio je bolji i vodio 1:0 pogotkom Paula Pogbe.

Međutim odmah na startu drugog dijela Jay Rodriguez poravnava na asistenciju ovozimskog velikog pojačanja Wouta Weghorsta.

Do kraja susreta United nije uspio doći do pogotka, ušao je i Cristiano Ronaldo, ali samo je potvrdio kako je i on u realizacijskoj krizi s obzirom da je petu utakmicu zaredom bez postignutog pogotka.

Newcastle je napokon pobjegao iz zone ispadanja. Povezao je dvije pobjede, za vikend je slavio protiv Leedsa u gostima, a sada je kod kuće svladao Everton s 3:1.

U konačnici zasluženo, domaćin je bio bolji i odnio je tri boda.

Do 36. minute pogodaka nije bilo, a onda je prvo u 36. minuti nakon flipera u 16 metara lopta od Lascellesa završila u mreži domaćina.

Međutim nakon autogola Newcastlea, isto je napravio i Everton na drugoj strani za poravnanje na 1:1 već u sljedećem napadu. Nakon ubačaja iz kornera Lascelles je pucao glavom, lopta pogađa gredu i odbija se na Masona Holgatea od kojeg ulazi u mrežu.

Igralo se u visokom ritmu, a u drugom dijelu Newcastle je napravio potpuni preokret. U 56. minuti Ryan Fraser bio je na pravom mjestu i pogodio za 2:1, a u 80. minuti Kieran Trippier krasno je pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 3:1.