Ostali sportovi

Johaug slavila i na 10 km, Hrvatice u donjem domu poretka

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 10.02.2022.

Hrvatske predstavnice u skijaškom trčnju, Vedrana Malec i Tena Hadžić završile su 73. i 83. u utrci na 10 km gdje je zlato ponijela Therese Johaug...

Nakon što je osvojila zlato u skiatlonu, norveška reprezentativka u skijaškom trčanju Therese Johaug pobijedila je i na 10 km klasičnim načinom osvojivši drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

U ovoj disciplini Hrvatska je imala dvije predstavnice, Vedrana Malec je osvojila 73. mjesto, dok je Tena Hadžić bila 83. od 98 natjecateljica.

Norvežanka je pobjedom u skiatlonu, što uključuje 7.5 kilometara klasičnim stilom i 7.5 kilometara slobodnim stilom, postala prva osvajačica zlatnog odličja na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Johaug je u četvrtak slavila i na 10 km klasično osvojivši ukupno svoj peto olimpijsko odličje, pri čemu drugo u Pekingu.

Ima i štafetno zlato iz Vancouvera 2010. godine, te srebro (30 km slobodno) i broncu (10 km klasično) iz Sočija 2014.

Johaug je pobijedila s rezultatom 28:06.03, sa svega 0.4 sekunde prednosti ispred Finkinje Kerttus Niskanen, dok je broncu osvojila još jedna Finkinja Krista Parkakoski s 31.5 sekundi zaostatka.

Vedrana Malec (31), kojoj su ovo treće ZOI, zauzela je 73. mjesto sa 6:25 minuta zaostatka, dok je mlada Hadžić (17) završila kao 83. sa 8:21 minute zaostatka.