Ostali sportovi

Braća Boe do zlata i bronce u sprintu, Francuz se ugurao između njih

Mihaela Bradovski • subota, 12.02.2022.

Johannes Thingnes Boe pobjednik je biatlonskog sprinta s velikom prednosti nad Francuzom Quentinom Fillon Mailletom te starijim bratom Tarjeijem Boeom...

Johannes Thingnes Boe stigao je do svog drugog zlata na Olimpijskim igrama u Peking. Nakon zlata u mješovitoj štafeti, osvojio ga je i u sprintu. S obzirom na ugodnu prednost koju ima, u jako dobroj je poziciji i uoči dohvatne utrke.

Boe je na prošlim Igrama u ovoj disciplini bio vrlo razočaran, ostvario je tek 31. vrijeme i tako si uništio i šansu za dohvatnu utrku. Tamo je loše pucao dok je ovdje imao samo jedan promašaj. S obzirom na trkačku nadmoć, bilo je jasno kako mu se smiješi zlato.

Jednako kao i Boe, u Pjongčangu su čak četiri promašaja skupo stajala i Fillon Mailleta koji je tamo također bio daleko od vrha, a ovdje je poput Norvežanina imao jedan promašaj i uzeo srebro. Prvu pojedinačnu medalju na olimpijskim igrama osvojio je Tarjei Boe koji je dosad osvajao odličja u štafetama.

Zlatni iz Pjongčanga Arnd Peiffer se umirovio dok je srebrni Čeh Michal Krčmar ovdje završio na 16. mjestu. Brončani Talijan Dominik Windisch bio je 30.

Spomenimo i kako je nastupio Jakov Fak pod slovenskom zastavom i završio na 26. mjestu.