HT Prva liga, 23. kolo, 12.02.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Tomislav Keglević
Dion Drena Beljo 54'
Istra 1961

Kulenović donio Lokomotivi bod protiv Istre usprkos igraču manje

Matej Kačan • subota, 12.02.2022.

Čak i s igračem manje su nogometaši Lokomotive izborili bod protiv Istre 1961. U subotu na Kranjčevićevoj bod domaćinu je donio Sandro Kulenović...

Drugi dvoboj 23. kola HT Prve lige odigran je u Krannjčevićevoj između Lokomotive i Istre. Ove dvije ekipe podijelile su bodove, a pogodak za 1:1 i bod Lokomotive postigao je Sandro Kulenović u 80. minuti.

Time su Lokosi ipak došli do boda usprkos činjenici da su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. Hajdin Salihu u 43. je minuti u kontri srušio Diona Drenu Belju na sredini terena, a već je imao žuti.

Do tog trenutka Lokomotiva je bila bolji suparnik, u prvih pola sata dosta se igralo na tranzicije s obje strane, a nedostajali su pravi udarci i prilike. Enes Cokaj probao je iz daljine u 22., a nakon toga je Aliyu imao dobre dvije situacije, u 31. iz gužve i tri minute kasnije nakon kornera.

No, nije bilo preciznosti, a branio je i Lučić što je trebalo pa se bez golova ide na poluvrijeme. No, Istra je očekivano zaigrala opasnije u drugom dijelu zbog viška igrača na terenu.

To je došlo na naplatu u 54. minuti kad je Lokomotiva "prodala" loptu na 20 metara, Frano Mlinar je uzeo loptu i odmah gurnuo Belju na 14 metara, on je odmah zapucao lijevom i pogodio suprotnu malu mrežicu.

Nakon toga, kao da je Istra bila ta s igračem manje. Pokušali su gosti smiriti utakmicu posjedom, a umjesto toga Lokomotiva je krenula napadati i nizati prilike. Tako u 65. Aliyu krade loptu, ili bolje rečeno Mišković ga napucava uz osnovnu liniju. Ovaj to koristi i odmah gura Dabru u priliku, ali ovaj od bloka puca malo kraj gola.

Hrabrost Lokosa ipak se isplatila u 80. minuti. Sandro Kulenović ušao je u igru deset minuta ranije, izborio je prekršaj na lijevoj strani ruba kaznenog prostora. Iz slobodnjaka je ubacio Ivan Miličević, a Kulenović je sam najviši u skoku i pogađa za 1:1.

Do kraja je opet Istra tražila gol, no nije ga našla pa sve završava remijem. Lokosi su ovim bodom ostali čvrsto šesti, dok je Istra deveta. Ovim rezultatom zdovoljni će biti i u Sigetu nakon velike pobjede jer su smanjili zaostatak za sigurnom zonom na 12 bodova.