Bochum šokirao Bayern s četiri gola, Fürth upisao vrijednu pobjedu

Matej Kačan • subota, 12.02.2022.

Glavna vijest prvog subotnjeg termina 22. kola Bundeslige svakako dolazi iz Bochuma gdje je istoimeni domaćin zabio čak četiri gola Bayernu za jedno poluvrijeme i upisao pobjedu...

Novu nadu za začin borbe u vrhu Bundeslige ponudio je nenadani klub. Bochum je u subotu Bayernu zabio čak četiri gola za poluvrijeme i 4:2 pobjedom nanio Bavarcima četvrti poraz, a Dortmundu dao šansu za približavanje na samo šest bodova.

Dobro je Bayern krenuo i poveo preko Roberta Lewandowskog u devetoj minuti, ali nakon toga slijedi potpuno neočekivani rasplet. Od 14. do 44. minute je Bochum do četiri gola.

Zabijali su Antwi-Adjei, Locadia, Gamboa i Holtmann za nestvarnih 4:1 na poluvremenu, a do kraja je Lewandowski drugim golom uspio tek smanjiti katastrofu prvaka. Bochum je ovim slavljem skočio s 14. na 11. mjesto.

Od borbe za ostanak dodatno su se udaljili i Gladbach te Wolfsburg pobjedama. Borussia je kod kuće svladala Augsburg i ostavila ga na 16. mjestu. U prvom dijelu zabio je samo Kone, a u drugom Hofmann i Beensebaini s jedne i Iago s druge strane dovode rezultat do 3:1 prije počasnog gola gostiju samo za častan poraz.

Wolfsburg je iznenađujuće u gostima s 2:0 svladao Eintracht. Max Kruse u 28. iz penala i Dodi Lukebakio u nadoknadi bili su strijelci. Za Eintracht je Kristijan Jakić odigrao 85 minuta uz žuti karton.

Ovaj je dvojac pobjedama pobjegao Herthi koja je poražena od Greuther Fürtha. Posljednja momčad lige upisala je drugu pobjedu u posljednja tri susreta i održava nade eu nekakav ludi povratak na životu.

Švedsko krilo Branimir Hrgota dominiralo je s dva gola, u prvoj i 71. minuti prije nego što je Hertha tek smanjila golom Linusa Gechtera. Osim toga odigran je još jedan susret, Freiburg i Mainz su podijelili bodove s 1:1 te su se zadržali na petom, odnosno devetom mjestu.