Badelj i Genoa sve bliže ispadanju iz lige, Tudoru visoka pobjeda protiv Udinesea

Branimir Korać • nedjelja, 13.02.2022.

U 25. kolu Serie A odigrana su još četiri susreta, tri su okončana remijem, a jedan pobjedoim Tudorove Verone protiv Udinesea...

U dvoboju dvije momčadi sa samog dna ljestvice Genoa i Salernitana odigrale su 1:1. Genoa je ubilježila već 12. remi i ostala na samo jednoj pobjedi te je ostala u opasnoj zoni.

Povela je Genoa u 32. minuti golom Mattije Destra, ali Salernitana se vratila u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Federica Bonazzolija.

Milan Badelj igrao je do 80. minute kada ga je zamijenio Roberto Piccoli.

Dramatično je bilo u dvoboju između Sassuola i Rome, a susret je okončan 2:2. Roma je izjednačila u sudačkoj nadoknadi, imala i priliku za pobjedu, ali nije je iskoristila.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak i to gostiju koji su poveli preko Tammyja Abrahama. Sassuolo nije igrao loše i dobra igra mu se isplatila u nastavku. Prvo je Chris Smalling izjednačio autogolom, a onda je Hamed Traore zabio za preokret. Roma je ipak izvukla bod, a strijelac je bio Bryan Cristante.

Empoli je nastavio seriju utakmica bez pobjede remiziravši kod kuće protiv Cagliarija 1:1. Vodio je od 38. minute golom Andree Pinamontija, ali Cagliari je poravnao preko džokera s klupe Leonarda Pavolettija u 84. minuti.

Tudorova Verona je bila jako učinkovita u realizaciji prilika, iz šest udaraca na gol zabila je četiri gola, a gosti iz 21 nijedan.

Pogotke za Veronu postigli su Fabio Depaoli, Antonin Barak, Gianluca Caprari i Adrien Tameze