Jazz pregazio Rocketse uz odličan nastup Bojana Bogdanovića

Branimir Korać • utorak, 15.02.2022.

Iznenađenja u Salt Lake Cityju nije bilo. Utah Jazz lakoćom slavi u susretu u kojem Houston Rocketsi nisu pronalazili rješenje i već do poluvremena su bili u problemima...

Utah Jazz očekivano je glatko slavio protiv Houston Rocketsa. Rezultat u skladu s omjerom koji imaju ove momčadi, Jazz je na 36-21, Rocketsi 15-41 i to dovoljno govori i o ambicijama jednih i drugih.

Utah je jako dobro otvorio utakmicu, vrlo koncentrirano i napadački efikasno i tu je susret u potpunosti usmjeren na stranu domaćina.

U nastavku je Jazz mirno odrađivao posao, nije dopustio Rocketsima da zaprijete i visoko je slavio sa 135:101.

135 poena je ogroman broj, a moglo je biti i više da Jazz nije imao napadački skromniju treću dionicu u kojoj je ubacio samo 22 poena. "Samo" jer je na poluvremenu bilo 78:53.

Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu, na parketu je proveo 27 minuta i ubacio je 22 poena uz šut 4/7 za dva i 4/7 za tri te 2/2 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao i pet skokova i dvije asistencije.

Donovan Mitchell ubacio je 30 poena (5/9 za tricu) uz sedam asistencija, a Jordan Clarkson dodao je 16 poena.

Kod Rocketsa Kenyon Martin ubacio je 16 poena, a po 14 su dodali Jae'Sean Tate i Eric Gordon.