Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 15.02.2022, 21:00 h, Park prinčeva
Suci: Daniele Orsato, Alessandro Giallatini, Fabiano Preti (Italija)
Paris Saint-Germain
Kylian Mbappe 90'+4'
1:0(0:0) Real Madrid
Real Madrid

Mbappe u 94. minuti za pobjedu PSG-a, Real Madrid nemoćan u Parizu

Mihaela Bradovski • utorak, 15.02.2022.

PSG slavio je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka protiv madridskog Reala. Golom Kyliana Mbappea iz 94. minute odnosi prednost na uzvrat...

Neymar
73'
27
Idrissa Gueye
87'

Lucas Vazquez
72'
21
Rodrygo
72'
15
Fede Valverde
82'
7
Eden Hazard
82'
18
Gareth Bale
87'
Carlo Ancelotti

Dvoboj koji se čekao s nestrpljenjem, nije ponudio golijadu. Bez obzira na to, susret je bio zanimljiv, prilika nije nedostajalo i to uglavnom pred golom madridskog Reala, a jedini pogodak pao je u 94. minuti kada je Mbappe zabio za pobjedu.

Parižani su mogli i uvjerljivije slaviti, imali su puno odličnih prilika, ali Thibaut Courtois bio je vrlo raspoložen i zaustavljao je te pokušaje.

Posebno treba istaknuti obranjeni kazneni udarac pola sata prije kraja susreta kada je pročitao namjeru Lea Messija.

Oslabljeni u uzvratu

Madridski Real nije izgledao dobro, mučio se s Parižanima, a u uzvratu će biti značajno oslabljen i to u defanzivi. Zbog kartona uzvrat će propustiti Ferlan Mendy i Casemiro, dvojica važnih igrača u toj fazi igre.

Već u petoj minuti Parižani su imali prvu odličnu priliku kada je Mbappe s lijeve strane u sredini odlično pronašao Di Mariju, ali on puca preko gola.

Desetak minuta kasnije Mbappe ulazi u zicer. Messi ga je odlično proigrao, Mbappe je jednom od brojnih puta večeras pobjegao Daniju Carvajalu došao pred Courtoisa, ali belgijski vratar odlično brani.

PSG je imao inicijativu i bio bolji, a Real je jako teško uopće dolazio do prilike za udarac. I na početku drugog dijela Mbappe je bio u sjajnoj poziciji, no Courtois je i to vrhunski obrani.

Između rijetkih pokušaja Reala treba istaknuti snažan udarac izvana Kroosa koji je otišao preko vratnice.

U 61. minuti opravdano je dosuđen kazneni udarac za domaćina. Ponovno je u problemima bio Carvajal, Mbappe je za njega bio nezaustavljiv, osim prekršajem koji je bio očito. Orsato je pokazao na 11 metara, Messi je pucao nisko u desnu stranu, ali Courtois sjajno brani.

Pokušavali su nadalje i Messi, Mbappe, Neymar koji se vratio nakon ozljede, a pogodak je stigao tek u 94. minuti.

Krasna solo akcija Kyliana Mbappea koji je s lijeve strane iskosa došao pred Courtoisa i onda napokon zabio.

Potpuno zaslužena pobjeda PSG-a koja je morala biti i uvjerljivija. Real Madrid je bio potpuno nemoćan, osuđen na obranu i spašavanje od strane Courtoisa. Carvajal je imao ogromnih problema, nije ništa bolje bilo niti Lucasu, ali to je Mbappe, jednostavno ga je jako teško zaustaviti.

U Madrid Parižani nose prednost, ali mogu žaliti što ona nije i izdašnija, toliko su bili bolji.

Luka Modrić igrao je do 82. minute, ali veza Reala nije se uspjela nametnuti.