Ostali sportovi

Njemice slavile u ženskom ekipnom sprintu, Šveđanke druge

HINA, Matej Kačan • srijeda, 16.02.2022.

Njemačka štfeta u skijaškom trčanju u sastavu Victoria Carl i Katharina Henning osvojila je zlato u samoj završnici ekiptnog sprinta...

Victoria Carl donijela je Njemačkoj trkačko zlato u ekipnom sprintu klasičnim načinom, jer je pokazala najviše snage u ciljnoj ravnini, gdje je za 17 stotinki nadmašila Šveđanku Jonnu Sundling te za 71 stotinku Ruskinju Nataliju Nepriajevu.

Uz 26-godišnju Carl koja je trčala parne izmjene, zlatom se okitila i Katharina Henning. Objema je to prvo zlatno olimpijsko odličje u karijeri, a druga medalja na ovim Igrama, jer su bile i dijelom njemačke štafete koja je osvojila drugo mjesto na utrci 4x5 km.

Za Švedsku su srebro osvojile Maja Dahlqvist i Jonna Sundling, a uz Nepriajevu je u brončanoj ruskoj štafeti bila Julia Stupak.