Ostali sportovi

Irene Schouten sjajnom završnicom do trećeg zlata u Pekingu

Branimir Korać, HINA • subota, 19.02.2022.

Treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojila je nizozemska brzoklizačica Irene Schouten. U zadnjoj utrci na Igrama najbrža je bila u masovnom startu.

Kanađanka Ivanie Blondin imala je lijepu prednost na ulasku u završnu ravninu finalne utrke, no finiš je Schouten obavila fantastično. Prestigla ju je te ukupno osvojila treće zlato na Igrama, odnosno, četvrtu medalju u Pekingu. Zlatna je još bila na 3000 i 5000 metara.

Time se Nizozemska potvrdila kao apsolutni vladar ovog sporta i na ZOI u Pekingu. Ukupno su Nizozemci osvojili 12 medalja - šest zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Druga je na kraju bila Kanađanka Blondin, a treća Talijanka Francesca Lollobrigida.

Aktualna olimpijska prvakinja, Japanka Nana Takagi, zbog pada u polufinalu nije izborila finale, dok su se u finalnoj utrci dogodila nova tri pada (Nizozemka Groenewoud, Ruskinja Golubjeva i Poljakinja Bosiek).