Ostali sportovi

Johaug dominantno do trećeg zlata u Pekingu, Malec završila 52.

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 20.02.2022.

Therese Johaug zaključila je natjecanja u skijaškom trčanju vrlo dominantnom pobjedom na 30 kilometara što joj je donijelo treće zlatno odličje...

Norvežanka Therese Johaug pobijedila je u posljednjoj utrci svoje olimpijske karijere, u masovnom startu na 30 kilometara skijaškog trčanja slobodnim stilom, ostvarivši svoje treće pojedinačno zlato na Igrama u Pekingu, dok je hrvatska predstavnica Vedrana Malec zauzela 52. mjesto.

Johaug (33) je na dominantan način svoju olimpijsku karijeru zaključila zlatom, 16. za Norvešku na Igrama u Pekingu, što je rekord jedne zemlje na Zimskim olimpijskim igrama.

Norvežanka se na ovim Igrama pridružila elitnom krugu trostrukih olimpijskih prvaka uz još predstavnika u skijaškom trčanju, Rusa Aleksandera Bolšunova, norveške biatlonkinje Marte Roeiseland i nizozemske brze klizačice Irene Schouten, iza jedinog četverostrukog laureata iz Pekinga, Norvežanina Johannesa Boea u biatlonu.

Amerikanka osvojila je srebro s čak 1:43 minuta iza Johaug, dok je Kerttu Niskanen iz Finske uzela broncu.

Utrka je pomaknuta naprijed za tri i pol sata zbog jakog vjetra i hladnoće na planini Zhangjiakouu.

Vedrana Malec je završila utrku s zaostatkom od 16:24 minuta za Johaug, što joj je donijelo 52. mjesto u konkurenciji 65 skijašica-trkačica.