HT Prva liga, 24. kolo, 20.02.2022, 15:00 h, Rujevica
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
4:2(2:0) Šibenik
Mario Ćurić 70'
Christopher Attys 84'
Šibenik

Rijeka predvođena Vučkićem iskažnjavala greške šibenske obrane i slavila u golijadi

Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

U dvoboju dobrih napada i slabijih obrana, na Rujevici je od Šibenika u golijadi s 4:2 bolja bila Rijeka koja se tako vratila na bod od Hajduka na četvrtom mjestu...

Dino Skorup
59'
33
Alexandre Serge Rene Klopp
59'
16
Eros Grezda
68'
94
Christopher Attys
78'
18
Ivica Vidović
78'
Marko Kartelo

Nakon Hajduka i Osijeka, ni Rijeka kao dio "Velike četvorke" nije kiksala. Štoviše, Riječani su na Rujevici dočekali Šibenik i iskoristili sve probleme gostujuće obrane te s 4:2 produbili šibensku krizu.

Devet je to pogodaka u mreži Lovre Rogića u posljednja dva susreta, nije pomogla ni smjena Ferde Milina pa na Šubićevcu imaju o čemu razmišljati do kraja sezone, ponajprije o obrani.

Suprotno rezultatu, početak susreta pripao je Šibeniku koji je solidno prijetio preko Sahitija i Marina u prvih 12 minuta, dok s druge strane iz daljine Murić "zagrijava" Rogića.

U 16. minuti već se trese mreža, Rijeka je povela pogotkom iz daljine i to sjajnim udarcem Lindona Selahija koji je potegnuo s dvadesetak metara i pogodio gornji kut za kandidata za pogodak kola.

Samo minutu kasnije može Rijeka i do 2:0, ali Rogić dvaput lijepo brani, drugi put Vukčeviću koji je iz punog sprinta natrčavao i opalio iskosa, ali je Rogić hrabro ušao u šut.

Činilo se da je Šibenik smanjio u 23. minuti kad je Stipe Bačelić-Grgić iz okretna spretno zabio, ali odmah je označeno zaleđe.

No, nakon toga traje duga provjera VAR-om, od oko sedam minuta gdje se gleda je li Grgiću loptu proslijedio šibenski ili riječki igrač, a na kraju ostaje zaleđe.

Igra se nastavila u 30. minuti, a već u 34. je 2:0 umjesto izjednačenja. Vukčević je opet bio sjajan u prodoru s lijeve strane, samo sad nije pucao, već ubacio Harisu Vučkiću koji ostaje sam i glavom zabija.

Nadoknada je bila duga, nije se događalo previše toga, kao ni na početku drugog dijela pa nova uzbuđenja dolaze tek nakon granice od sat vremena igre. Tad prijeti Pavičić izvana, a u 62. Rijeka ima i 3:0.

Murić nije mogao propustiti upisati se u strijelce u ovakvom susretu, Prince Ampem povukao je desno, našao Murića koji laserski preciznim udarcem gađa suprotni kut za 3:0.

Niti tri minute kasnije, već je i 4:0 i nazire se nova katastrofa Šibenika. Opet akcija desno, ovaj put Andres Solano s te strane pronalazi Vučkića koji je siguran za svoj drugi pogodak dana.

Uspio je Šibenik ipak smanjiti na ulasku u zadnjih 20 minuta. Delić je ukrao loptu i povukao, dao Marinu lijevo koji vraća na sredinu, Delić propušta, a Mario Ćurić s nekih 12 metara lako gađa.

Problemi riječke obrane nadaleko su poznati pa je i ovakav Šibenik napravio probleme i zabio i drugi gol. Eros Grezda pokazuje da će biti pojačanje, odradio je odličan posao u 84. minuti i povukao loptu, a onda dao Attysu koji s 18 metara silovito puca i "para" Labrovićevu mrežu za 4:2.

Ostatak susreta potrošen je na izmjene i osvježenja, igra se razvodnila i podijeljeno je nekoliko žutih kartona, a rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom Rijeka je ostala četvrta s bodom manje od Hajduka i tri manje od Osijeka, ali je s 49 pogodaka opet prvi napad lige, ispred Dinama s 49 i Hajduka koji ju je jučer dostigao na 45.

Šibenik je ostao na 23 boda, što je dovoljno za osmo mjesto s bodom ispred Istre. Upravo s Puljanima će igrati sljedeći susret i tražiti izlaz iz krize, dok Rijeku čeka "Jadranski derbi" na Poljudu.