Premier liga, 26. kolo, 20.02.2022, 15:00 h
Leeds United 2:4 Manchester United
Manchester United

Manchester United u golijadi s Leedsom upisao drugu pobjedu u nizu

Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

Odlična utakmica u Leedsu odigrana je u sklopu 26. kola Premier lige. Stari rivali Leeds i Manchester United ponudili su nam šest golova i pobjedu gostiju...

Nogometaši Manchester Uniteda ipak su u zadnje vrijeme podigli razinu forme pa su drugom pobjedom u nizu došli na četiri boda prednosti u odnosu na West Ham u borbi za Ligu prvaka.

United je četvrti s 46 bodova iskoristivši dva vezana remija Čekićara i sad je na samo četiri boda od trećeg Chelseaja, a do druge pobjede u nizu stigao je u sjajnoj utakmici protiv Leedsa.

Čak šest pogodaka je palo, United je imao 2:0 u prvom dijelu koje je prosuo na početku drugog pa je ipak u posljednjih pola sata zabio još dva i došao do pobjede.

Nakon sadržajnih pola sata bez pogodaka mreže je prvi otključao Harry Maguire. Žestoko kritizirani kapetan Uniteda najviše se vinuo nakon kornera Luke Shawa te je zabio za 1:0.

Duboko u nadoknadi prvog dijela, u njenoj petoj minuti United je povisio vodstvo, sve bolji i bolji Jadon Sancho upisuje asistenciju, i to ubačajem za Brunu Fernandesa koji zabija.

No, početkom drugog dijela ekspresan povratak Leedsa. Prvo je u 53. Rodrigo poslao ubačaj koji su krivo procijenili svi, pa i David de Gea i lopta se koprca u mreži, a samo minutu kasnije Raphinha klizećim udarcem šalje loptu Daniela Jamesa za 2:2.

No, u posljednjih 20 minuta United dolazi do pobjede, Sancho upisuje novi asist, ovaj put za Freda koji povratnu sjajno zakucava za 3:2, a u 89. Fernandes golu dodaje i asistenciju za Anthonyja Elangu koji dovršava posao za konačnih 4:2.

Leeds je tako nastavio svoj niz bez pobjede koji je sad na četiri susrete, od čega tri poraza i Bielsina momčad leži na 15. mjestu s 23 boda.