Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 22.02.2022, 21:00 h, Stamford Bridge
Suci: Jesús Gil Manzano, Iñigo, Ángel Nevado (Španjolska)

Branimir Korać • utorak, 22.02.2022.

Chelsea je u prvom susretu u Londonu bio bolji od Lillea s 2:0 i nosi prednost na uzvrat. Golovi Kaija Havertza i Christiana Pulišića su presudili, a loša vijest iz ovog dvoboja je ozljeda Matea Kovačića koji je početkom drugog dijela napustio igru...

Ruben Loftus-Cheek
51'
17
Saul Niguez
60'
11
Timo Werner
80'
31
Malang Sarr
80'
Burak Yilmaz
65'
5
Gabriel Gudmundsson
76'
11
Hatem Ben Arfa
80'
23
Edon Zhegrova
80'
Jocelyn Gourvennec

Chelsea je opravdao status favorita protiv Lillea, bio je bolji protivnik i slavio je s 2:0. Manje-više domaćin je imao utakmicu u potpunosti pod svojom kontrolom i nije dopustio Lilleu da se vrati u utakmicu.

U posljednjih nekoliko tjedana Chelseajevi nastupi su jako varirali, ali ovdje je sve to izgledalo nekako rutinski. Pokušavali su gosti vratiti se u utakmicu, ali Chelseajeva obrana bila je dobra i koncentrirana.

Domaćin je dobro ušao u utakmicu, prijetio je preko Havertza, a nakon što prva dva pokušaja nisu ušla, treći jest.

Već u osmoj minuti Hakim Ziyech je ubacio loptu iz kornera, Havertz je bio sam u skoku i zakucao loptu u mrežu za 1:0.

U nastavku prvog dijela Chelsea je kontrolirao utakmicu, imao još nekoliko poluprilika i na odmor odnio minimalnih 1:0.

U drugom dijelu odmah vrlo zanimljiva situacija, Ziyech je bio u dobroj poziciji, ali ovaj put gostujuća obrana jako dobro je reagirala.

Nije prošlo niti pet minuta igre u drugom dijelu, a Mateo Kovačić morao je napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Ruben Loftus-Cheek.

To nije poremetilo Chelseajeve planove, domaćin je krenuo i po drugi pogodak kako bi si olakšao život, ali prvo Havertz iskosa nije pogodio, mogao je i bolje reagirati i povratnom loptom proigrati Pulišića.

Druga situacija bila je bolja za domaćina, Kante je vukao napad i onda odlično proigrao Pulišića koji rutinski zabija za 2:0.

Netom prije gola Tuchel je ostao bez još jednog igrača, Ziyech je poput Kovačića osjetio probleme pa je u igru morao Saul Niguez.

Do kraja susreta većih prilika nije bilo, Lille je pokušavao smanjiti zaostatak, ali Thiago Silva i društvo odradili su sjajan posao i zadržali prednost od dva pogotka.